Powrót

Liz Kay

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Liz Kay
Liz Kay urodziła się w 1981 roku w Holandii, w Delft. Występy sceniczne od zawsze były jej pasją. W wieku 16 lat rozpoczęła profesjonalną karierę jako wokalistka. Występowała na wielu dużych eventach oraz brała udział w konkursach talentów. To zainspirowało ją do dalszego rozwoju i spróbowania swoich sił w muzycznym biznesie.

Kiedy miała 19 lat zaczęła prywatne lekcje śpiewu i stała się prawdziwą artystką muzyczną. Dzięki jej ogromnemu zapałowi do pracy i entuzjazmowi Liz uczestniczyła w wielu wokalnych projektach, co pomogło jej w pozyskaniu dużego doświadczenia muzycznego. Na przestrzeni ostatnich lat Liz uczestniczyła w jednym projekcie za drugim: soul, pop, dance, hiphop i muzyka rockowa – udział w tak wielu różnorodnych projektach umożliwił jej wstęp na wiele scen. W ciągu tych lat Liz Kay była również często zapraszana do pracy w studio nagrań. Artystka nagrała całkiem sporo reklam telewizyjnych oraz dżingli dla radia Dutch.

Dzięki tym wszystkim powiązaniom Liz otrzymała wreszcie zaproszenie od Yanou na próbne nagranie w jego studio. Liz była bardzo podekscytowana, ponieważ wiedziała, że Yanou jest świetnym producentem. Na początek nagrali jedną piosenkę, żeby sprawdzić, jak układa się ich wspólne granie. Obydwoje byli bardzo zadowoleni z efektów i tak rozpoczęła się ich stała współpraca. Liz Kay pracowła również z DJ'em i producentem Manian'em, który również stał się ważną częścią tej grupy.

Liz wielokrotnie podkreślała, jak bardzo dumna i szczęśliwa jest ze współpracy z Yanou i Manian'em. Dzięki nim stała się nową królową muzycznej sceny klubowej. Jej pierwszy singiel zatytułowany „When Love Becomes A Lie?” pojawił się w 2007 roku i od razu zaatakował listy przebojów. Utwór stał się hitem i pozwolił jej zaistnieć na europejskiej scenie muzyki dance. Wkrótce ukazał się jej drugi singiel pt. „Castles In The Sky”, który od razu opanował parkiety w klubach tanecznych. Muzyka Liz Kay dotarła do krajów na całym świecie, głównie dzięki profesjonalnemu teamowi Yanou&Manian, producentom odnoszącej sukcesy międzynarodowej formacji dance Cascada. Wkrótce potem Liz wydała trzeci singiel pod tytułem „To France 2008”. Jest to cover, który oryginalnie został nagrany w 1984 roku przez multiinstrumentalistę Mike'a Oldfielda (z towarzyszeniem Maggie Reilly na wokalach).

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online