Powrót

LL Cool J

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
LL Cool J
Do tego tytułu pretendowało już wielu... Zagorzali fani będą na ten temat dyskutowali całymi dniami. Ale co w świecie hip-hopu daje tak naprawdę prawo do tytułowania się Najlepszym Wszechczasów (Greatest Of All Time)? Teksty. Charyzma. Osobowość. Wszechstronność.
W ciągu 20 lat zarejestrowanej historii hip-hopu pojawiło się wiele wielkich legend. Ale tylko jeden artysta może uczciwie zaliczyć powyższe cechy do swojego arsenału: LL Colo J.

Od 1984 roku James Todd Smith zgromadził na swoim koncie imponującą liczbę osiągnięć. Jest dwukrotnym laureatem Grammy, uznanym aktorem filmowym i telewizyjnym, pisarzem, filantropem i człowiekiem bardzo oddanym rodzinie. Ani jeden z jego ośmiu albumów nie zszedł poniżej poziomu złotej płyty. 31 letni mieszkaniec St. Albans w nowojorskim Queensie jest również pierwszym rapowym wykonawcą, który dorobił się sześciu kolejnych platynowych płyt i siedmiu złotych singli. Teraz, za pomocą swojego dziewiątego albumu, „The G.O.A.T. (Greatest Of All Time)”, LL oficjalnie i prawomocnie może zawłaszczyć tytuł, który wymknął się innym.

Goście, wśród których są Redman, Method Man, DMX, Snoop Dogg, Ja Rule, Xzbit, Jayo Felony, Carl Thomas i producenci Rockwilder, DJ Scratch, Veda Nobles i Ty Fife, sprawiają, że „The G.O.A.T.Ë” jest niczym innym, jak przemarszem tłumu gwiazd, będącym hołdem dla gospodarza. Widać to już w żywiołowym Intro, które niesie niezaprzeczalne, godne odnotowania świadectwo deklaracji LLa.

Jak można się było spodziewać, podekscytowany LL określa zbiór swoich piosenek jako najbardziej agresywny w ostatnim czasie. "Minęła już dłuższa chwila, odkąd zrobiłem tego typu album mówi z dumą. Myślę, że ta płyta jest ściślej związana z doświadczeniem, jakim było dorastanie w Queens. Jest bardziej surowa, mocniejsza, ale jednocześnie bardziej pozytywna i prawdziwa."

Nie można się było spodziewać niczego mniej. W końcu ostateczny wyraz królowania LLa w rapie może być podsumowany w kilku zasadniczych sformułowaniach: „Mam nadzieję, że ludzie będą słuchać tej płyty z poczuciem, że wniosła coś do muzyki mówi. Chciałem się po prostu zabawić, zrobić trochę hip-hopu.”

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online