Powrót

Łona

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Łona
Łona to pseudonim Adama Zielińskiego urodzonego w 1982 roku w Szczecinie, gdzie nadal mieszka. Jest polskim artystą hip-hopowym związanym z Asfalt Records. Swoją przygodę z rapowaniem rozpoczął w audycji radiowej WuDoo, której autorką jest Joanna Tyszkiewicz – członkini grupy Snuz. Jego pseudonim ewoluował z „Do You Wanna?”, którego używał w czasie współpracy z nieistniejącą już grupą Wiele CT, do pseudonimu w obecnej postaci.

Jego debiutancki album pt. „Koniec żartów”, który nagrał z pomocą Webbera, ukazał się 12 listopada 2001 roku. Debiutancki singiel pochodzący z tej płyty to „Rozmowa”. Zanim ukazała się jego solowa płyta współpracował z grupą Wiele CT. Wydał z nią nielegal pt. „Owoce miasta” w 1999 roku. Miał też swój solowy utwór pt. „Złota rybka” na płycie „Kompilacja K2” Ośki. Wówczas zaprezentował się szerszej publiczności. Do utworów „Rozmowa” i „Hiphop Non Stop" zostały nagrane teledyski.

Po wydaniu debiutanckiego albumu Łona wystąpił z utworem „Piękny dzień by zadzwonić” na kompilacji „Kodex”. W 2004 roku Łona wydał swój drugi solowy album zatytułowany „Nic dziwnego”. Kolejnym wydawnictwem był w 2007 roku „Absurd i nonsens” nagrany ponownie z Webberem. W wersji na płycie winylowej znalazła się druga płyta z instrumentalnymi wersjami utworów oraz utworem „Rzuć to” z  udziałem Afro Jaxa.

Łona jest inteligentnym indywidualistą, co ukazuje w swoich tekstach, z których bije z nich też humor i wrodzony optymizm autora.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online