Powrót

Lowrider

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Lowrider
Lowrider – szwedzka grupa stoner rockowa, która powstała w połowie lat 90-tych. Zespół założyli basista i wokalista Peder Bergstrand oraz lider grupy, gitarzysta i wokalista Ole Hellquist. W skład formacji weszli również gitarzysta Niclas Stalfors i perkusista Andreas Eriksson.

W 1999 roku Lowrider wydali podwójną EPkę „The Nebula/Lowrider” wspólnie z artystą o pseudonimie Nebula, który właśnie rozstał się ze swoją grupą Fu Mancju. Nebula uznawany był za ambasadora psychodelicznego stoner rocka. Wydanie EPki zbiegło się z rozpoczęciem w 2000 roku trasy koncertowej Lowriders po Europie, podczas której zagrali 14 koncertów w ośmiu różnych krajach. W tym samym roku na rynku ukazał się ich debiutancki, bardzo kontrowersyjny album „Ode To Io”. Opinie w prasie były podzielona, z jednej strony krytykowano ich za zbyt dużą mieszankę stylów na płycie (Critical Metal), z drugie strony wpływowy i opiniotwórczy magazyn Kerrang! przyznał im tytuł najbardziej przekonującego zespołu.

W 2003 roku Lowrider zapowiedzieli, że rozpoczynają prace nad nowym albumem. Od tego czasu jednak nie było żadnych nowych wiadomości dotyczących działalności grupy. Nie wiadomo więc, czy formacja powróci na scenę muzyczną.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online