Powrót

Łucja Prus

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Łucja Prus
Łucja Prus urodziła się 25 maja 1942 roku w Białymstoku, zmarła 3 lipca 2002 roku w Warszawie. Polska piosenkarka, wylansowała takie popularne przeboje jak „Dookoła noc się stała”, „Nic dwa razy”, „Twój portret”, „W żółtych płomieniach liści”, „Walc chopinowski”, „Tango z różą w zębach”. Współpracowała m.in z Alicją Majewską, Jerzym Połomskim, zespołem Skaldowie.
W 1965 roku zadebiutowała na KFPP w Opolu zdobywając główną nagrodę za piosenkę "Nic dwa razy".
Uczestniczyła w nagraniach muzyki do sztuk teatralnych "Dziady", "Andromacha", musicalu "Pan Zagłoba" oraz programów telewizyjnych "Listy śpiewające", "Gusła", "Zielnik", "Sonety krymskie", "Bajki Pana Jachowicza".
Reprezentowała polską piosenkę na festiwalach w Sopocie w latach 1965-67. Koncertowała wielokrotnie za granicą, m.in. w ZSRR, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji, Bułgarii, NRD, RFN i Szwecji.
Była laureatką Złotego Mikrofonu, nagrody Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej w 1970 roku, oraz nagrody głównej w konkursie nagrań muzycznych na XIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich i Multimediów Niepokalanów’98.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online