Powrót

Magdalena Tul

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Magdalena Tul
Magdalena Tul (ur. 29 kwietnia 1980 w Gdańsku) - Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

Ukończyła Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Bydgoskiej z tytułem magistra sztuki. Grała w następujących przedstawieniach: "Metro", "Ukochany Kraj", "Niedziela na Głównym", "Wieczór cygański", "Wieczór Żydowski" w Teatrze Studio Buffo.
Użycza również swojego głosu do oprawy muzycznej filmów rysunkowych. Zaśpiewała między innymi w drugiej części filmu " Nowe szaty króla" Walta Disneya.
Jest jedną z wokalistek popularnego programu rozrywkowego "Jaka to melodia?", w którym wykonuje wiele znanych przebojów muzycznych.

Od 2001 roku występowała pod pseudonimem Lady Tullo. W listopadzie 2004 roku przebój "Full Of Life" zakwalifikował się do finałowego etapu polskich preselekcji na 50. Konkurs Piosenki Eurowizji, ostatecznie zajął jednak 9. miejsce. W czerwcu 2005 wystąpiła podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w koncercie "Premiery", na którym zaprezentowała swój singiel "Idź swoją drogą"Można ją było zobaczyć również podczas festiwalu Top Trendy 2005, w koncercie Eska Hit Squad, z artystą sceny hip-hopowej - Sychą.

Owocem długoletniej pracy wokalistki był pierwsza płyta zatytułowana "V.O.H. - The Victory of Heart", na której znajduje się 14 anglojęzycznych utworów. Aktualnie piosenkarka pracuje nad swoim drugim albumem, promowanym m.in. przez wydany już singiel "Nie ma jej" oraz przebój "Jestem", z którym to zakwalifikowała się do finałowych eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2011, by powalczyć o uczestnictwo na 56. edycji konkursu


Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online