Powrót

Magiera

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Magiera
L.A i Magiera to duet producentów, którzy utworzyli wrocławską grupę Whitehouse Records. Przygoda muzyczna L.A i Magiery rozpoczęła się na przełomie lat 1996/97. Zaczynali od prób stworzenia pierwszych podziałów perkusyjnych, pracując na legendarnej klawiaturze Yamaha psr 7000. W 1997 roku zainwestowali w sprzęt: kupili sampler, pc i kabinę do nagrań wokalnych, co umożliwiło im dalszy rozwój wspólnej pasji i muzycznych ambicji. Poszukując własnych oryginalnych pomysłów L.A i Magiera przeszli przez estcoastowe, inspirowane funkiem produkcje (związane z wytwórnią sauva house z Houston i płytami takich wykonawców jak South Circle, czy Tela), przez eksperymenty bliskie Amon Tobin, które kontrastują z surowym nowojorskim brzmieniem Hip-Hop'u.

W 2001 roku wkroczyli na polską scenę hip-hopową dzięki wysłaniu 33 trackowego dema do takich ludzi jak Sokół (WWO) Tymon, FFoD i Kasta Squad. Był to okres, w którym ich warsztat produkcyjny i stylistyka nadawana bitom nabrały charakteru pełnego basów. Muzyka wyróżniała się też odrobiną dodanej elektroniki i specyficznym zastosowaniem delayow. Produkacja, która trafiała do coraz szerszego grona artystów pozwoliła im dotrzeć również do szerszego grona odbiorców.

W 2002 roku ukazały się ich pierwsze legalne płyty. Były to trzy płyty wydane nakładem T1 zatytułowane „Kodex” część I i II oraz „Kodeks 2 suplement” (dodatek z remixami producentów).

W 2004 roku hip-hop'owa scena festiwalu w Opolu została poświęcona ich muzyce i reprezentującym ich wykonawcom. Rok później duet miał już w swoim dorobku muzycznym kilkadziesiąt tytułów, a także zbudowane własnymi siłami studio Laboratorium, które mieściło się w centrum Wrocławia. W 2007 roku ukazał się kolejny album (Kodex) zatutułowany „Wyrok”, na którym znalazły się piosenki między innymi Gurala i Fokusa oraz 3WKASTA i O.S.T.R.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online