Powrót

Manian

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Manian
Manian (właśc. Manuel Reuter) to niemiecki producent muzyczny. W sumie niewiele wiadomo o jego życiorysie. Swoje produkcje tworzy wraz z przyjacielem DJ Yanou w Plazmatek Studio Cologne Manuel Reuter w Kolonii.

DJ Manian jest niekwestionowanym gigantem elektronicznej muzyki tanecznej na światowej scenie klubowej. Muzyczny styl jego produkcji określany jest mianem Genre Hands Up, chciaż można tam też znaleźć kompozycje z kategorii trance i house. DJ Manian jest producentem i współautorem wielu (w sumie 28) muzycznych projektów. Do najbardziej popularnych projektów muzycznych z udziałem Manian'a należą: Cascada (wraz z Yanou), Bulldozzer, Phalanx (z Mauelem Schleisem) i Plazmatek.

Manian jest właścicielem własnej wytwórni płytowej Zooland Records, którą założył pod koniec 2005 roku z zaprzyjaźnionym producentem Yanou. Oprócz działalności jako producent, Manuel Manian jest też światowej sławy DJ'em, grającym regularnie w najlepszych dyskotekach w Europie. Największy sukces przyniósł mu kawałek zatytułowany „Everytime We Touch”. Właśnie ta kompozycja zalazła się w pierwszej dziesiątce US-Charts na początku 2006 roku.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online