Powrót

Mantovani & His Orchestra

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Mantovani & His Orchestra
Annunzio Paolo Mantovani przyszedł na świat w 1905 roku w Wenecji. Zmarł w roku 1980 w Tunbridge Wells. Angielski skrzypek, pianista, kierownik orkiestry, dyrygent i kompozytor włoskiego pochodzenia.
W 1925 roku założył swoja pierwszą orkiestrę Tipica Orchestra. Karierę zawodową rozpoczął mając 17 lat. Pierwszy raz publicznie wystąpił w 1934 roku. W latach 1935-36 nagrywał dla wytwórni Regal Zonophone. W latach 50. i 60. kierował słynną angielską Mantovani Orchestra, która stworzyła w muzyce rozrywkowej swój własny styl w ramach sweet music, oparty na specyficznym śpiewnym brzmieniu rozbudowanej sekcji smyczkowej.
W latach 1955-66 na listach przebojów znalazło się 28 jego albumów. Był pierwszym muzykiem, którego platynowy album stereo został sprzedany w nakładzie miliona egzemplarzy. W 1956 roku otrzymał nagrodę Ivor Novello Award za wkład w muzykę popularną. W roku 1966 otrzymał ”diamentową nagrodę” za łączną sprzedaż 50 milionów płyt.
Do największych przebojów w repertuarze Mantovani Orchestra należały - Charmaine, Moulin Rouge, Wyoming, Greenleeves, Red Sails in the Sunset, Serenade in the Night.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online