Powrót

Marc Almond

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Marc Almond
Marc Almond, a właściwie Peter Mark Sinclair Almond, urodził się 9 lipca 1957 w Wielkiej Brytanii. To brytyjski piosenkarz, kompozytor i aktor. Uważany jest za jednego z najważniejszych twórców nurtu synthpop i new wave.
Karierę rozpoczął w latach 80' śpiewając z Davem Ballem w duecie Soft Cell. Ich najbardziej znanymi przebojami były "Tainted Love", "Bedsitter", "Numbers", "Torch" i "Say Hello Wave Goodbye". Zespół Soft Cell wywarł wpływ na twórczość takich grup jak Pulp, Blur, Pet Shop Boys i Divine Comedy. Duet sprzedał ponad dziesięć milionów płyt. W 1984 roku grupa zakończyła działalność.
Almond rozpoczął solową karierę od wydania w 1985 roku albumu "Stories of Johnny". Przez krótki czas współpracował  z grupą Bronski Beat, zastępując wokalistę Jimmego Somerville’a. Lata 90' upłynęły pod znakiem szeregu ekscesów i narkotycznych odlotów. Udało mu się ostatecznie zerwać z nałogiem po poddaniu się kuracji odwykowej.
W 1999 roku opublikował swoją autobiografię "Tainted Life", w której opisał szczegóły swojego życia, swojego homoseksualizmu oraz uzależnienia od narkotyków.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online