Powrót

Marcel Woods

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Marcel Woods
Marcel Woods (właśc. Marcel Scheffers). W 2001 roku Marcel nagrał utwór zatytułowany „De Bom”, który zyskał ogromną popularność i zaistniał w świadomości zachodnich odbiorców. „De Bom” odniósł ogromny sukces, osiągając wysokie pozycje na listach przebojów. Jego popularność sięgała od Europy zachodniej po Chiny, Japonię, Koreę, Hiszpanię i Stany Zjednoczone. Dzięki temu Marcel Woods uwierzył w swoje możliwości i skupił się na działalności w charakterze producenta, żeby w pełni wykorzystać swój talent. W jego twórczości można też znaleźć remixy utworów, których na koncie ma około 50 (np.”Top 40 act” DJ Sammy czy „Strange Morning In December” Reeloop), jednak remix nie jest jego ulubiona formą muzyczną.

W latach 90-tych Marcel uczestniczył w wielu imprezach organizowanych na przedmieściach wielkich miast holenderskich, dzięki czemu zyskał sporą popularność. Oprócz tego współpracował przy wielu projektach z różnymi producentami, co pozwoliło mu w pełni rozwinąć warsztat muzyczny. Pierwszym projektem, w którym wziął udział była działalność z Yves’em DeRuyter’em w duecie Frequence. Później Woods związał się z Waltem, z którym stworzył Double Unit, Methods Of Mayhem i Woody Rivers. Tworzył też wspólnie z Jom (MDC), S.H.O.K.K. (Woodshokk), DJ Zany. W 2002 roku Marcel podjął współpracę z agencją ID&T. Jego pierwszym zleceniem było opracowanie remixu hymnu Sensation 2002, który zyskał dużą popularność. Efektem tych działań była wyższa pozycja w takich rankingach DJ’skich jak Dutch DJ Awards list czy DJ Mag. Sukces zagwarantował mu charakterystyczny i niepowtarzalny styl, prezentujący muzykę z gatunku Hard Trance. Razem z Eric’iem Morilo okazał się najszybciej idącym w górę DJ’em na holenderskich DJ listach.

Od 2005 roku artysta współpracuje z wytwórnią Be Your Self Music, z którą nagrywają tacy artyści jak: Paul van Dyk, Rank 1, Marco V czy Ronald Van Gelderen. W tym samym roku Marcel wydał kawałek zatytułowany „Advanced”, który oprócz podbicia światowych list przebojów stał się także hymem Trance Energy 2006! Woods dużo pracuje w swoim nowoczesnym studio nagraniowym w Eindhoven, tworząc kolejne nowe produkcje. Pracuje również jako rezydent klubu Zino, który cieszy się ogromną popularnością wśród holenderskich klubowiczów. W swojej muzycznej karierze grał już m.in na: Mayday, Sensation White i Black, Defqon, Trance Energy, Mysteryland i wielu innych. Artysta wystąpił również w Polsce na imprezie Independance On Tour (Poznań, Szczecin, Warszawa), gdzie zaprezentował swój talent polskiej publiczności.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online