Powrót

Marco Demark

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Marco Demark
Marco Demark to producent i DJ. Stworzył znany remix równie znanego hitu Eltona Johna zatytułowanego „Tiny Dancer” z 1971 roku.

Muzyka od zawsze towarzyszyła Marco w jego życiu. Pierwszy kontakt z żywą muzyką artysta miał już w domu rodzinnym, ponieważ jego ojciec był perkusistą i uczył go gry od najmłodszych lat. Mając zaledwie 12 lat Demark skomponował swój pierwszy set. Szlify muzycznego talentu zdobywał miksując utwory w garażu. W wieku 15 lat wystąpił po raz pierwszy w klubie i od razu zyskał sympatię i uznanie publiczności.

Pierwszy utwór zatytułowany „You Got To Know” był wspólnym dziełem z Markiem Munro. Nagranie ukazało się na limitowanej winylowej edycji pod tytułem „Feel The Vibe” DJ Craiga Obey’a.

W 2002 roku Marco Demark wpółpracował razem z DJ Bladem przy produkcji „Palace City”, „Spanish Lab” i „So Good”.

Z kolei w 2004 roku ponownie z DJ Bladem i Markiem Munro Marco pracował przy realizacji albumu „Ghetto Paradise”. Tytuł krążka inspirowany był rodzinnym miejscem artysty na Złotym Wybrzeżu. Longplay osiągnął wysoką sprzedaż w Europie. Kompozycja pt. „Seven Mile” została napisana i wyprodukowana z udziałem rozszerzonego składu – dołączył Dan Gulson (keyboardy) i Aldo De Bogno (perkusja) - a następnie wydana pod tytułem „Grooveyard”. Utwór okazał się wielkim komercyjnym sukcesem i zyskał dużą popularność, sygnowany przez Ministry Of Sound Australia, umieszczony w 2005 roku na kompilacji „Chill Out Sessions 8”.

Kolejnym etapem w karierze muzycznej Marco była współpraca z australijskim piosenkarzem Peterem Millwoodem. Efektem wspólych działań artystów był utwór „Can’t Fight This”. Demark zajął się również produkcją kolejnego nowego utworu przygotowanego wspólnie z Maxem C. Nadal też opracowywał remixy dla Wasted Youth. Udział w różnych projektach i liczne kontakty w świecie muzycznym pomogły mu w rozpoczęciu kolejnej ciekawej współpracy – tym razem z Markiem Shine’m, jednym z najlepszych piosenkarzy Nowego Jorku. W najbliższych planach Marco jest wydanie nowego hitu współnie z Shine'm, który ma się ukazać w lecie 2009 r.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online