Powrót

Marco V

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Marco V
Marco V (właśc. Marco Verkuylen) to holenderski DJ i producent, któremu udało się stworzyć swój własny rozpoznawalny styl muzyczny „Marco V”. Charakterystycznym elementem jego twórczości jest stała, dynamiczna i bardzo pozytywna melodia. Już w wieku 14 lat Marco zaczął snuć własne zapisy. Przed 1996  rokiem dostał się do „De Danssalon” - największego klub w Eindhoven. Praca tam była dla niego świetną okazją pozwalającą kształcić własny talent. Marco bardzo angażował się w działalność klubu. Wktrótce zaprzyjaźnił się z producentem Benjaminem Batesem, czego efektem były współnie wydane produkcje muzyczne.

Marco jest artystą profesjonalnym. Każdy jego występ poprzedzony jest próbami i dobrym przygotowaniem, za co uwielbiają go szerokie rzesze fanów. Twórcze działanie w roli DJ'a i producenta jest z pewnością wyczerpujacym zadaniem, ale Marco V ma zawsze mnóstwo energii na rozpoczęcie zabawy, głównie dzięki swojej publiczności, jak sam przyznaje.

Dzięki ogromnemu talentowi muzycznemu, który przejawia się zarówno za deckami, jak i w tworzeniu repertuaru, Marco stworzył dźwięki, które wykorzystywano na największych wydarzeniach i klubach na całym świece.

Ogromny sukces odniosł remix „The Energy 52 Classic, Cafe Del Mar”, a także mocny utwór zatytułowany „Gold. In Charge, Simulated”, które utorowały drogę dla pierwszego albumu „Con: Fusion”. Był to najlepiej sprzedający się album w Holandii, który został nagrodzony Best Dance Artist Album. W listopadzie 2003 roku Marco podbił holenderskie listy przebojów studyjną wersją pt. „Loops n Tings”. Z kolei ostry electro dźwięk „Automanual” spowodował eutuzjastyczne recenzje w lipcu 2005. Utwór został okrzyknięty przez wszystkie brytyjskie magazyny muzyczne najlepszą melodią. Artysta zdobył uznanie na całym świecie swoim unikalnym albumem mix „Combi: Nations mid 2004”. Składanka znalazła się w pierwszej dziesiątce roku 2004.

W maju 2005 roku Marco V wylansował nowy singiel pt. „More Than A Life Away”, który zdobył listy przebojów w Europie i był wykorzystany w Radio One jako gorąca melodia na lato.

Marco V występował na wielu znanych festiwalach muzycznych, jak np. Cream Amnesia (Ibiza), Dance Valley (Holandia), Planet Love (Irlandia), Global Gathering (UK) czy Impulz (Holandia).

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online