Powrót

Marek Sierocki

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Marek Sierocki

Marek Sierocki jest jednym z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i doskonale czuje się w klimatach lat 70-tych i 80-tych, bo właśnie wtedy kształtowały się jego upodobania. Pochodzi z Zielonki w województwie mazowieckim. W połowie lat 80-tych rozpoczął prowadzenie muzycznego kącika w niezwykle popularnym telewizyjnym programie informacyjnym „Teleexpress”. Przedstawiał tam teledyski rodzimych wykonawców oraz gwiazd zagranicznych, czym zyskał opinię propagatora muzyki rozrywkowej. Były to czasy, kiedy dostęp do produkcji zachodnich nie był tak powszechny jak dzisiaj, a zatem na tych kilka muzycznych minut codziennie czekały z niecierpliwością tysiące fanów. W tym czasie Sierocki był zafascynowany takimi wykonawcami jak Depeche Mode czy Chris Rea. Tego ostatniego gitarzystę i wokalistę można często usłyszeć na składankach firmowanych przez Marka Sierockiego.
Na początku lat 90-tych został redaktorem naczelnym polskiej edycji słynnego pisma młodzieżowego „Bravo”. Jego rosnąca pozycja w telewizji publicznej doprowadziła Sierockiego do funkcji dyrektora artystycznego dwóch najważniejszych festiwali w Polsce. Odpowiadał za repertuar i wybór artystów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz Festiwalu w Sopocie organizowanego przez Telewizję Polską.
Marek Sierocki jest również publicystą muzycznym i autorem książek. Ma na swoim końcie biografię grupy Depeche Mode, książkę „Gwiazdy pop & rock” oraz wiele wstępów do publikacji innych autorów, na przykład biografii Boba Dylana.
O wszechstronności Sierockiego świadczy również to, że związany jest z Radiem VOX. Jest to dla niego realizacja kolejnej wielkiej pasji. Jak sam przyznaje w radiu VOX:  "Uwielbiam muzykę z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, to były fantastyczne czasy. Lubię miksować muzykę,  bo od trzydziestu lat jestem dj'em. Najczęściej gram hity z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych."

Źródło www.mareksierocki.com.pl
 

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online