Powrót

Marika

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Marika
Marika (Marta Kosakowska), znana również jako Lady Marika urodziła się 14 grudnia 1980 roku w Białymstoku.

Marika jest polską Lady MC, wokalistką, entuzjastką bashmentowych imprez z muzyką jamajską. Jej twórczość zawiera różne style od reggae, dancehallu i ragga do nu-jazzu.

Marika współpracowała z wieloma artystami m.in. formacją Breakbeat Propaganda, sound systemem Bass Medium i w różnorodnych kolaboracjach z DJ’ami (hip-hopowymi, d’n’bassowymi, nu-jazzowymi, funkowymi) oraz selektorami (reggae, dancehall, raggamuffin). Dzięki temu grała w większości liczących się klubów w Polsce. Artystka zaangażowała się również w zrealizowany w Gdyńskim Teatrze Muzycznym głośny hip-hopowy projekt teatralny pt. „12 ławek...”.
 
Lady MC dawała support gwiazdom dużego formatu, takim jak Macy Gray, Gentleman, Sean Paul, Panjab. Ma za sobą mnóstwo energetycznych koncertów.

W 2002 roku Marika związała się z Sound Systemem Bass Medium, który w latach 2002 - 2005 funkcjonował jako Bass Medium Trinity w trzyosobowym składzie: Marika, Frenchman, Abselektor i jako BMT wydał płytę „Mówisz i masz“. Album zawierał 13 utworów opracowanych na jamajskich riddimach i sprzedał się natychmiast w podwójnym nakładzie. Przeboje z tej płyty, takie jak „Pociąg z Babilonu“, „Mówisz i masz“, „Piękne panie“ czy „Teraz naprawdę wiesz“ przez długi czas można było usłyszeć w wielu stacjach radiowych.

Marika dwukrotnie występowała na deskach Opery Leśnej. Była finalistką festiwalu Top Trendy.

Kolejny projekt, w którym artystka brała udział to „Polski Ogień“ - płyta, która powstała przy współpracy z Warner Music Polska, Germaican Records i Tam Tam Records. Album zawiera przegląd młodego polskiego środowiska reggae/ragga/dancehall. Na krążku pojawiły się dwie piosenki nagrane przez Marikę.

22 sierpnia 2008 roku odbyła się premiera solowej płyty Lady Mariki „Plenty”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online