Powrót

Mark Morrison

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Mark Morrison
Mark "The Mack" Morrison urodził się w maju 1972 roku w Niemczech, dorastał w Leicester. Artysta jest znanym i popularnym wokalistą brytyjskim muzyki urban R&B połowy lat 90-tych.

Kariera muzyczna Marka Morrisona rozpoczęła się zaraz po opuszceniu więzienia, gdzie spędził trzy miesiące. Po wyjściu na wolność w 1995 roku Mark Morisson wydał pierwszy singiel, zatytułowany „Crazy”, który znalazł się na UK Top 20. Jego kolejny utwór pt. „Let's Get Down" również pojawił się na listach przebojów.

W 1996 roku nastąpił przełom w karierze astysty, po wydaniu singla „Return Of The Mack”, który bardzo szybko stał się przebojem. Była to pierwsza w latach 90-tych piosenka ciemnoskórego artysty, która uplasowała się na szczycie brytyjskiego zestawienia. Korzystając z rozgłosu i popularności Mark Morisson wznowił singiel „Crazy”, który dostał się do pierwszej dziesiątki listy przebojów, podobnie jak kolejne wydawnictwa: „Trippin'”, „Horny” i „Moan and Groan”. Również w 1996 roku ukazał się debiutancki album artysty, zatytułowany także „Return of the Mack”. Morisson otrzymał nominację do czterech nagród Brit Awards, jednak żadna nie przypadła mu ostatecznie w udziale.

Pomimo rozwijającej się kariery i odnoszonych sukcesów artysta ponownie popadł w konflikt z prawem i w 1997 roku trafił za kratki. W tym samym czasie jego singiel „Return of the Mack” zdobył 2. miejsce notowania Billboardu.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online