Powrót

Martin Silence & Kika

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Martin Silence & Kika
Martin Silence to kompozytor, aranżer producent muzyczny i didżej pochodzący z Katowic. W wieku 8 lat rodzice zapisali go na prywatne lekcje gry na keyboardzie, a 5 lat później zaczął komponować muzykę pop i…jazz jednak najbardziej polubił muzykę elektroniczną. 

 

W wieku 23 lat podpisał kontrakt z niemieckim wydawnictwem dla którego tworzył, a rok później wydał utwór “Dreams” który zajął 1 miejsce na austryjackiej liście Dance Charts. Od tego momentu posypały się oferty współpracy z Niemiec, Japonii, Węgier, Kanady. 

Współpracował z wieloma artystami, m.in. Manuel Reuter, Yann Peifer, Cascada, Daniela Galli, Shaun Baker, Daniela Klein czy też Jackiem Stachurskim.  


W 2008 r. został zaproszony do wydawnictwa Zooland Records dla którego wyprodukował remix do utworu “Cool” który okazał się hitem i tym samym znalazł się na pierwszym miejscu światowej listy Ministry of Sound. 

W 2009 r. jego dwa utwory znalazły się na płycie Jacka Stachurskiego. Jeden z nich “Zostań i Bądź” promował album, który osiągnął status złotej płyty oraz brał udział w konkursie na największy hit lata “Sopot Hit Festiwal 2009”.
 
Od lipca 2010 Martin Silence pełni funkcję Dyrektora Artystycznego firmy Squad of Sound, która w swojej działalności łączy doświadczenie firmy producenckiej oraz agencji koncertowo-eventowej.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online