Powrót

Mary Komasa

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Mary Komasa

Mary Komasa to polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, instrumentalistka.

Singiel „City of My Dreams” promuje on debiutancki album, który ukaże się na początku 2015 roku. Producentem materiału jest Guy Sternberg,  który pracował z uznanymi artystami takimi jak Feist, Yoko Ono i Depeche Mode. Do piosenki powstał teledysk, który został zrealizowany w Nowym Jorku, z udziałem twórców tamtejszej alternatywnej sceny artystycznej.

Mary Komasa sama komponuje i pisze teksty. Nad brzmieniem krążka czuwał znany producent  muzyczny Guy Sternberg . Pomógł Mary stworzyć jej charakterystyczne brzmienie. Użył do tego całego arsenału oryginalnych instrumentów i mikrofonów z lat 60 i 70. Szybko odnaleźli wspólny język. Połączyło ich podobne podejście do nagrywania i wykonywania muzyki. Zależało im na wykreowaniu brzmienia surowego, pełnego szczerej, niezafałszowanej emocji. Powstał niezwykły zestaw utworów, jednocześnie bardzo zróżnicowany i spójny, sięgający do źródeł i nowoczesny. Słychać w nim echa muzyki gospel, bluegrass, klasycznego rocka, New Wave, czy ambitnej muzyki filmowej.  Narracja tej płyty jest bliska językowi kina.

“ Zabierając się do pisania utworu staram się stworzyć w wyobraźni filmową scenerię, ze mną w roli głównej. Tak zaczyna się każda z moich opowieści. Co staram się nimi przekazać? Że formują nas wszystkie nasze życiowe doświadczenia, zarówno te pozytywne jak i te, o których chcielibyśmy zapomnieć. Zamiast starać się wymazać je ze świadomości, starajmy się przekuć je we własną siłę.”

Mary Komasa wyrosła w artystycznej rodzinie w Warszawie. Rozpoczęła edukację muzyczną w wieku sześciu lat. Uczyła się gry na fortepianie, organach i klawesynie, równolegle studiując śpiew operowy. Jako nastolatka postanowiła wyruszyć do Paryża. Znalazła się z dnia na dzień w samym środku życia towarzysko-artystycznego, w którym krzyżują się ze sobą różne kultury i środowiska. Paryż dał jej poczucie wolności twórczej. Obecnie żyje i tworzy w Berlinie.

 „City of My Dreams”  jeszcze przed premierą został użyty w ścieżce dźwiękowej amerykańskiego serialu, wyprodukowanego dla stacji NBC - „Rosemary 's  Baby”, w którym główną rolę zagrała Zoe Saldana.  

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online