Powrót

Mattafix

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Mattafix
Mattafix – Marlon i Pretesh. Obaj panowie mają hinduskie korzenie, ale to pasja do muzyki i wspólne zainteresowania muzyczne były czynnikami, które zdecydowały o powstaniu duetu Mattafix.

Wiele piosenek z płyty odnosi się do osobistych doświadczeń Marlona i Pretesha. Album opisuje życiowe zmagania młodych ludzi u progu XXI wieku, ich stosunek do środowiska oraz relacje rodzinne i z innymi ludźmi. Jak podkreślają panowie, centrum ich pracy to przekonanie, że tylko bycie kreatywnym może przynieść zmiany na lepsze.

Marlon wychowywał się w Indiach. Jako nastolatek przyjechał do Londynu z głową pełną pomysłów i inspiracji takimi gatunkami jak reggae, dancehall czy hip-hop. Pretesh natomiast Od najmłodszych lat był przesiąknięty muzyką bardzo różną gatunkowo: od tradycyjnych hinduskich brzmień, poprzez ścieżki dźwiękowe produkcji Bollywood, aż po hip hop i rock.

W Wielkiej Brytanii, ich muzyka nie zrobiła oszałamiającej kariery, dlatego duet Mattafix z wielką radością przyjął spory sukces ich pierwszego singla „Big City Life”, a potem całej płyty „Signs of a Struggle” w Europie. I dlatego właśnie Marlon i Pre w lutym odbywają duże europejskie tournee koncertowe. Również i w Polsce muzyka Mattafix znalazła sporą grupę zwolenników. Także wśród słuchaczy Radia Eska. Singiel „Big City Life” od kilku miesięcy często gości na antenie i niewykluczone, że sytuacja powtórzy się w przypadku kolejnych hitów z płyty „Signs of a Struggle”.

Zespół zdobył dzięki „Big City Life”  Bursztynowego Słowika na Sopot Festival 2006.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online