Powrót

Max Sedgley

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Max Sedgley
Max Sedegley pochodzi z Wielkiej Brytani.

Zawsze chciał zostać perkusistą. Gdy był małym dzieckiem, walił we wszystko wokół siebie. Kiedy miał dwa lata, rodzice kupili mu perkusję-zabawkę – jeżeli akurat nie bawił się gdzie indziej, pokazywał za jej pomocą, że naprawdę ma talent.

Miłością do rytmu Maxa zaszczepił ojciec, który stworzył imponującą kolekcję nagrań soulowych, funkowych i R&B. Mogła to być też sprawka jego mamy. Jej rodzina pochodziła z Jamajki. Wielokrotnie na wakacjach chłonął nie tylko muzykę Boba Marleya i innych gigantów reggae, ale też funk z Nowego Orleanu i Miami, nadawany przez jamajskie radio.

Jego debiutancki singiel "Happy" został wydany w 2001 roku i jest jednym z najbardziej znanych rytmów tego stulecia .Utwór ten ukończony został  „w ten wieczór, gdy Bush został wybrany po raz pierwszy”, utorowało mu dalszą drogę na muzycznej ścieżce – wśród jego pierwszych entuzjastów znaleźli się tacy DJ’e jak Mr Scruff, Gilles Peterson i Pete Tong. Tym niemniej prawdziwy, wielki sukces przyszedł wraz z nagraniem płyty „From The Roots To The Shoots”.

Dyskografia
    * 2004 Happy
    * 2005 Devil Inside
    * 2006 Celebrity
    * 2006 From The Roots To The Shoots
    * 2006 Slowly

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online