Powrót

Maxi Jazz

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Maxi Jazz
Maxi Jazz urodził się 15 czerwca 1957 roku. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, z Londynu. Początki jego kariery muzycznej sięgają roku 1984, w którym założył zespół The Soul Food Cafe System. Maxi Jazz debiutował w 1987 roku na antenie pirackiej rozgłośni radiowej o nazwie "LWR".

Dwa lata później zespół Maxi o nazwie The Soul Food Cafe Band podpisał kontrakt z wytwórnią Tam Tam Records, a dokładnie z jej oddziałem o nazwie Savage Records (zajmującym się muzyką taneczną). W efekcie ukazał się album „Soul Food Café”. W 1992 roku Maxi założył własną wytwórnię Namu Records, żeby wydawać kolejne nagrania zespołu. Na rynku pojawiły się trzy EP, a zespół skupił się na działalności koncertowej. Grupa robiła support takim artystom jak Jamiroquai w Amsterdamie, Soul II Soul w Barcelonie oraz wielu innym. Wkrótce potem zespół się rozpadł, a Maxi podjął współpracę z Jah Wobble przy jego albumie „Invaders Of The Heart”. Wcześniej koncertował z jego zespołem Wobble Collective.

Maxi założył kolejny zespół wspólnie z Rollo Armstrongiem. Do grupy dołączyli też Jamie Catto oraz Sister Bliss. Zespół otrzymał nazwę Faithless, która oznacza „niewierność, brak wiary” i stanowiła kontrast dla światopoglądu artysty będącego wyznawcą Soka Gakkai (odłam Buddyzmu).

W 2006 roku Maxi zaśpiewał w kompozycji Tiësto pt. „Dance 4 Life”, która okazała się ogromnym przebojem w stylu trance. Zaśpiewał także z Robbie Williamsem na płycie „1 Giant Leap” w utworze „My Culture”.

15 czerwca 2007 roku Maxi celebrował swoje 50 urodzny w londyńskim Hyde Parku, podczas występu w O2 Wireless Festival 2007.

Ogromną pasją artysty, poza muzyką, są samochody i wyścigi rajdowe. Maxi był już właścicielem takich aut jak: Subaru Impreza P1, Ford Escort Mk2 RS2000, Ford Sierra Cosworth, Marcos LM500 R.  Maxi brał udział w wielu zawodach samochodowych. W 2000 roku stworzył własny rajd nazwany „Maxi Jazz Racing”. W 2005 roku ścigał się w „Ginetta Cars”, a w 2006 i 2007 roku jeździł w Porsche Carrera Cup GB samochodem Porsche 997.   

Za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych Maxi stracił prawo jazdy. W 2001 roku uczestniczył w bardzo poważnym wypadku samochodowym.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online