Powrót

Me’Shell Ndegeocello

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Me’Shell Ndegeocello
Me’Shell Ndegéocello (Me’shell Suhaila Bashir-Shakur) – kompozytorka, basistka, wokalistka soulowa, jazzowa, rockowa, funkowa. 7 wydanych albumów i 9 nominacji do nagrody Grammy. Ndegéocello (nazwisko, które przyjęła jako nastolatka) w języku suahili oznacza „wolną jak ptak”.

Urodzona w Berlinie w Niemczech w 1968 roku, wychowywała się w Waszyngtonie. Zmysł muzyczny odziedziczyła po ojcu – Jacquesu Johnsonie, saksofoniście. Sama nauczyła się grać na basie, gitarze, perkusji i keyboardzie. Jeszcze jako nastolatka występowała w klubach w Waszyngtonie, ale ostatecznie zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie studiowała na Wydziale Muzyki na Uniwersytecie Howarda.

Meshell w swojej karierze muzycznej współpracowała z takimi gwiazdami jak Prince, Lenny Kravitz, John Mellencamp, The Rolling Stones, Indigo Girls, Alanis Morissette, George Clinton, Herbie Hancock, Steve Coleman, Marcus Miller, Chaka Khan, Scritti Politti, Vanessa Williams, Eric Benet czy Madonna, do której piosenki „I’d rather be your lover” zaśpiewała w tle muzycznym. Jej muzyka została wykorzystana jako soundtrack w filmie Jak Stella zdobyła miłość i w Batman i Robin. Tym samym jej utwory znalazły się obok piosenek Basement Jaxx i Blind Boys of Alabama. Największym przebojem Me’shell jest utwór, który wykonała w duecie z Johnem Mallencampem – cover „Wild Night” Vana Morrisona, który wspiął się na 3 miejsce listy Billboardu. Jej single: „If That’s Your Boyfriend (He Wasn’t Last Night)”, „Leviticus: Faggot” oraz „Who Is He and What Is He To You?” pojawiały się w pierwszej dwudziestce listy Billboardu.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online