Powrót

Meja

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Meja
Meja jest jedną z najpopularniejszych szwedzkich piosenkarek, której płyty sprzedają bez problemów na całym świecie.

Jej kariera rozpoczęła się w roku 1992, kiedy wspólnie z Andersem Bagge założyła zespół dance pod nazwą Legacy Of Sound.

W 1993 roku ukazał się singlowy przebój dyskotek zatytułowany „Happy”, który stał się również pierwszym amerykańskim hitem Legacy Of Sound. W 1994 roku Meja podjęła decyzję o rozpoczęciu kariery solowej. W tym celu zaprosiła do współpracy managera Lasse Karlssona oraz producenta i kompozytora, Douglasa Carra. Ich wspólnym dziełem był wydany w 1996 roku, pierwszy solowy album artystki, noszący prostą nazwę „Meja”.
Kolejna płyta Meji, „Seven Sisters” ukazała się dwa lata później, w 1998 roku. Tytuł płyty został zainspirowany przez nazwę znajdującego się w konstelacji Byka gwiazdozbióru Plejad, który od wieków był natchnieniem dla wielu artystów. Wtedy również powstał mega hit Meji ”All About the Money”, który otworzył jej drzwi do europejskiej kariery, trafiając na playlisty stacji radiowych i zapoznał z jej nazwiskiem słuchaczy na całym świecie.

Po ukazaniu się płyty „Realitales” Meja postanowiła trochę odpocząć i skupić się na życiu prywatnym. Po krótkim czasie zaczęła jednak bardzo szybko planować kolejne kroki w drodze do kariery. Wizja nowego albumu powoli zaczęła się krystalizować. W 2002 roku zadzwoniła do swojego wieloletniego przyjaciela, jednego z byłych szefów Sony Music Europe, Richarda Ogdena z prośbą o radę. Richard zaproponował, żeby kolejny album był bardziej „organiczny”, oparty na brzmieniu akustycznym, dla którego wzorem miały być występy Meji na żywo. „Mellow” okazał się być pięknym i przemyślanym albumem, który przedstawia inne, bardziej dojrzałe i kobiece oblicze Meji.

Dla zawsze radosnej i optymistycznie nastawionej do życia Meji droga do powstania nowego albumu nie należała jednak do najprostszych. „Najlepsze w złych chwilach w życiu człowieka jest to, że po deszczu zawsze przychodzi słońce. Wiele się nauczyłam pozwalając by życie po prostu płynęło dalej i akceptując stan rzeczy, wierzyłam że na wszystko przyjdzie właściwy czas.”Wygląda na to, że właśnie nadszedł czas Meji.

Dyskografia:
  • (1996) Meja
  • (1998) Seven Sisters
  • (2001) Realitales
  • (2002) My Best
  • (2004) Mellow

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online