Powrót

Menno de Jong

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Menno de Jong
Menno De Jong urodził się w 1984 roku. Swoją karierę muzyczną rozpoczął od singla „Guanxi”, który  spodobał się Tiesto, Arminowi Van Buurenowi, Paulowi Van Dykowi, Above & Beyond, Johnowi Askew, Agnelli & Nelson, czy Johnowi 00 Flemmingowi. Czołowi DJ światowych scen klubowych lansowali Menno w swoich setach. Singiel był sprzedawany przez internet, dzięki czemu zyskał dużą popularność. „Guanxi”, a także późniejszy utwór „Tundra”, były często granymi utworami w A State of Trance Armina Van Buurena. Zarówno „Tundra”, jak i remix utworu „So Serena” Marka Ottena pojawiły się w "2005 Year Megamix" van Buurena.

Odniesione sukcesy zaowocowały m.in. współpracą Menno z Jonasem Steurem  (Estuera), z którym tworzy w Intuition Recordings oraz prowadzi cykliczne sety w Intuition Radio, a także gościnnymi występami na antenach najsłynniejszych stacji trance’owych, takich jak Ministry of Sound i BBC Radio 1 Esstential Mix.

W 2005 roku nastąpił poważny przełom w karierze artysty, kiedy razem z Jonasem Steurem, a także Paulem Moelandsem (znanym bardziej jako Re:Locate) założył Intuition Recordings. Pierwszym wydawnictwem wytwrórni był singiel Steura: „Castamara” / „Silent Waves”. Utwory te są często grane przez największych DJ-ów świata takich jak Tiesto, czy Armin.

Wkrótce Intuition Recordings podpisało kontrakt z ETN.fm oraz DI.fm, gdzie regularnie prezentowane są ich sety. Dzięki rosnącej popularności młody Holender rozpoczął światową karierę. Do jego sukcesów należą występy w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w Waszyngtonie i Los Angeles. Dużym powodzeniem cieszyły się też koncerty w Kanadzie, a także w Europie – największe kluby w Niemczech, Szwecji, czy Hiszpanii i Francji. Menno de Jong wystąpił również w Polce na enTRANCE 2006. 

Z pewnością warto usłyszeć jak Menno de Jong prezentuje się na żywo. Klubowicze na całym świecie bawią się przy jego czystych trance’owych, progresywnych i techtrance’owych setach. Warto też posłuchać jego popisów w trakcie audycji Intuition Radio.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online