Powrót

Michał Karpacki

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Michał Karpacki
 Michał Karpacki - ur. 21 października 1984 w Łodzi, wokalista, kompozytor i autor tekstów.
 
W 2002 roku Michał trafił do programu „Szansa na sukces”. To był odcinek z zespołem IRA. Zaśpiewał piosenkę „Ona jest ze snu”, ale nie wygrał tego odcinka. Po programie dostał zaproszenie na przesłuchanie do łódzkiej fomacji Drive Mad. Dzięki współpracy z Drive Mad artysta zaczął występować w klubach i na większych scenach supportując polskie gwiazdy.
 
W 2003 roku Michał wystąpił w programie IDOL, gdzie zajął IV miejsce. Od tej pory zaczął występować pod własnym nazwiskiem. 
 
Dwa lata później Michał założył zespół Provokacja i zadebiutował na 42 KFPP w Opolu z piosenką „Jolene” - własnego autorstwa. Występ na festiwalu zdobył uznanie publiczności i pochlebne opinie krytyki.
 
Swoją debiutancką płytę artysta wydał w 2007 roku pt. „Ja to ja” Nawiązał również współpracę ze słynnym nowojorskim „Quad Studios”, gdzie nagrywały światowe sławy: m.in. The Rolling Stones, Queen, The Beatles, Bon Jovi, i tam został wykonany również mix płyty „Ja to ja”. Płytą zainteresował się Allan Silverman (wielokrotny zdobywca nagród Grammy w kategorii masteringu, współpracujący m.in. z Norah Jones i Chaka Khan), który również pomógł w realizacji materiału.
 
Pierwszy singiel z płyty, tytułowy „Ja to Ja”, zagościł na listach przebojów, a teledysk, nakręcony w warszawskim klubie Hotl, był emitowany przez czołowe muzyczne kanały telewizyjne (m.in.Viva, MTV, Vh1). Sprzedano ponad 15 000 płyt, a album zyskał status ZŁOTEJ PŁYTY!
 
 
 

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online