Powrót

Michał Wiśniewski

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Michał Wiśniewski
Michał Christian Wiśniewski (ur. 9 września 1972 w Łodzi) to wokalista, lider grup: Ich Troje, Troje, Red Head oraz projektów SPOOKO i Wierka Serduczka & Renia Pączkowska. Jest uważany za jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej muzyki rozrywkowej. Był wokalistą zespołu SPOOKO, z którym nagrał dwie płyty pt. "SPOOKO to tylko płyta (kaseta)" i "SPOOKO PANIE WIŚNIEWSKI". Wraz z Jackiem Łągwą w 1996 roku założył pierwszy w Polsce klub karaoke. W 1996 roku założył grupę Ich Troje razem z Jackiem Łągwą i Magdą Pokorą (ps. Magda Femme). W 2003 roku Michał Wiśniewski wraz z zespołem Ich Troje brał udział w niemieckich eliminacjach do konkursu Eurowizji. Piosenka "Liebe macht Spaß" zajęła ostatecznie 5. miejsce i nie została wytypowana do reprezentowania kraju. W 2003, reprezentował, wraz z zespołem Ich Troje, Polskę na festiwalu Eurowizji. Zaprezentował tam utwór "Keine Grenzen" wykonywany w trzech językach: polskim, niemieckim i rosyjskim. Zajął 7. miejsce. W 2004 założył zespół Red Head. 2 grudnia 2005 ukazała się debiutancka płyta niejakiej Reni Pączkowskiej. Pod tym pseudonimem ukrywa się nie kto inny, jak Michał Wiśniewski. Materiał promowała kompozycja "Hop, hop, hop, czyli zabrałeś serce moje", która ukazała się na singlu 15 sierpnia 2005. Teledysk Wierki Serdiuczki & Renii Pączkowskiej – "Hop Hop Hop", zdobył na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film w 2005 nagrodę Złotej Cytryny Michał Wiśniewski wystąpił w reality show TVN pt. Jestem jaki jestem. Nagrano dwie edycje programu. W 2004 roku rozwiązał zespół Ich Troje. Zagrali pożegnalną trasę koncertową. Został liderem zespołu Red Head.
Kilka dni po udziale w koncercie TOP na festiwalu TOPtrendy w 2005 r., Michał reaktywował grupę Ich Troje i zawiesił działalność Red Head.  Po reaktywacji Ich Troje zagrał wraz z zespołem na wiecach przedwyborczych Samoobrony. 28 stycznia 2006 grupa Ich Troje w poszerzonym składzie o dwie poprzednie wokalistki oraz Reala McCoya, wygrał polskie eliminacje do konkursu Eurowizji, który odbył się w Atenach. Wykonali utwór "Follow My Heart". W półfinale Festiwalu Piosenki Eurowizji w Atenach. Jednak grupa nie zakwalifikowała się do finału - zajęła 11 miejsce z różnicą tylko 6 punktów od 10 miejsca, które zdobyła Macedonia. Na początku roku 2006 Wiśniewski wziął udział w kampanii reklamowej sieci telefonii komórkowej Sami Swoi. Przefarbował włosy na zielono na jej potrzeby. Zagrał trasę koncertową pod patronatem Samych Swoich. W październiku 2006 Michał został jurorem programu "Shibuya" - jest to program w którym amatorzy śpiewają hity polskie oraz zagraniczne. Obok Michała w jury zasiedli Doda i Doniu, program jest emitowany w stacji VIVA Polska. 18 grudnia 2006 roku ukazała się siódma płyta Ich Troje zatytułowana "7 grzechów głównych". Jej sprzedaż osiągnęła 200 tys.
Od stycznia do połowy marca trwała trasa Ich Troje w USA i Kanadzie. 15 marca 2007 na lotnisku Okęcie, po przylocie Ich Troje z trasy koncertowej, fani wręczyli nagrodę Diamentowej Płyty za sprzedaż krążka "7 grzechów głównych". Na rok 2008 zespół Ich Troje planuje wydanie ósmej płyty, pod tytułem "Ósmy, obcy pasażer".

 

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online