Powrót

Michelle Williams

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Michelle Williams
Tenitra Michelle Williams, znana jako Michelle Williams urodziła się 23 lipca 1980 roku. Amerykańska piosenkarka, aktorka, producentka. Najbardziej znana z zespołu muzycznego Destiny’s Child, gdzie występowała od 2000 roku. Zastąpiła tam LeToya Luckett oraz LaTavia Roberson. Po odejściu z dziewczęcego kwartetu Farrah Franklin, wraz z Beyoncé oraz Kelly Rowland stworzyły znane trio.

Tak naprawdę Michelle debiutowała wraz z wielkim hitem Destiny’s Child, którym stał się utwór „Independent Woman Part I”. Znalazł się on na ścieżce dźwiękowej do filmu „Aniołki Charliego”. Przez 11 tygodni przebój nie schodził z pierwszego miejsca amerykańskiej listy przebojów. Po sukcesie przyszły kolejne, między innymi dzięki singlowi „Survivor” dziewczyny zdobyły nagrodę Grammy. Wkrótce potem dziewczyny zawiesiły działalność zespołu na rzecz solowych karier.

I tak jako pierwsza z dziewczyn w 2002 wydała swój pierwszy album Michelle „Heart to Yours” w stylu gospel. Płyta znalazła się na liście Billboard 200, Top Contemporary Christian oraz na samym szczycie Top Gospel Albums. Poza tym był najlepiej sprzedającym się albumem gospel w 2002 roku, dzięki 200 000 sprzedanym egzemplarzom.

Sukces gonił sukces i w 2003 roku piosenkarka wystąpiła na Broadwayu zastępując Toni Braxton w musicalu „Aida”. Rok później wydała kolejną płytę, która nie odniosła już takich sukcesów jak poprzednia, lecz znów zajmowała wysokie miejsca na listach przebojów muzyki gospel. „Do You Know” zajął „dopiero” 120 miejsce na liście Billboard 200. Ponadto była współproducentem oraz zagrała w remake’u "Foxxy Brown".

W tym samym roku zespół reaktywował swoją działalność. „Destiny Fulfilled” dostał się bardzo szybko na listę Billboard 200. Album był promowany w 2005 roku trasą koncertową, po końcu której zapowiedziano ponowny koniec zespołu. Pojawił się również nowy album zawierający największe przeboje Destiny’s Child „#1’s” a w Hollywood Walk Fame pojawiła się gwiazda zespołu.

Michelle powróciła do telewizji, gdzie zagrała w kilku produkcjach, tj. w „Half & Half”, „Celebrity Duets” oraz musicalu „The Color Purple”.

Jej ostatni album pojawił się na rynku w 2008 roku. „Unexpected” zawierał singiel „We Break the Dawn”, który zajął pierwsze miejsce na liście Hot Dance Club Play oraz Hot Dance Airplay. Płyta dostawała się również na ważniejsze listy w Stanach Zjednoczonych.

Michelle swoją sławę wykorzystuje nie tylko podczas wydawania nowych albumów, ale również udziela się w działalności charytatywnej. Wspomagała finansowo kościół, z którym jest związana. Wraz z Destiny’s Child wspomagała wiele fundacji, które wspomagają dzieci oraz promują aktywny tryb życia. W 2006 roku Women’s National Basketball Association ogłosiła, iż Michelle wraz Mathew Knowles stali się częścią mniejszościowej grupy właścicieli klubu Chicago Sky.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online