Powrót

Mika

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Mika
Urodził się w Libanie w połowie lat 80-tych, a wychowywał w Paryżu i Londynie, gdzie do dziś mieszka, studiuje i pracuje.

Już jako dziecko zaczął tworzyć swoje pierwsze utwory, ale jak sam podkreśla, nie było to wynikiem jego wielkich ambicji, tylko chęcią opowiedzenia w ten sposób jakiejś ciekawej historii, dowcipu i często życiowych prawd. "Ludzie będą mniej wkurzeni, gdy trudną prawdę opiszesz śpiewając, niż mówiąc im ją prosto w twarz" - dodaje. W wieku 7 lat napisał pierwszą piosenkę, która opisywała pianino w bardzo złym stanie, nazywające się "Angry".

Uczęszczał na lekcje prowadzone przez profesjonalistkę opery rosyjskiej Allę Ardakovą (Ablaberdyevą). Występował w Operze Królewskiej (Royal Opera House), pisał m.in. muzykę dla Brytyjskich Linii Lotniczych oraz fragmenty muzyki do reklamy gum Orbit. W radiu pojawił się po raz pierwszy w show Dermot O'Leary's w BBC Radio 2 w październiku 2006.

Na początku przygoda z muzyką była jedynie świetną zabawą, znakomitym pomysłem na hobby. W końcu Mika zdecydował się na poważnie wziąć się za śpiewanie. Ta decyzja zaowocowała debiutanckim krążkiem „Life In Cartoon Motion”. To właśnie na nim znalazł się hit, którego możecie słuchać w ESCE – „Relax, Take It Easy”. Charakterystyczny wokal Miki w połączeniu łatwo wpadającą w ucho melodią sprawiają, że „Relax, Take It Easy” stało się naprawdę wielkim przebojem początku 2007 roku.

W skład jego zespołu wchodzą: Martin Waugh (gitara, dodatkowy wokal), Michael Choi (bas, dodatkowy wokal), David Whitmey (keyboard, dodatkowy wokal), Cherisse Ofusu Osei (kiedyś grająca w The Faders, perkusja) i Sara-Jane Skeete (Saranayde; wokal) oraz Sam Smith (wokal).

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online