Powrót

Milk Inc.

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Milk Inc.
Milk Inc. (znany też pod nazwą Milk Incorporated) to belgijski zespół muzyki dance, a dokładnie należy do nurtu vocal trance (obok takich wykonawców jak ATB, Novasapce, Sylver). W skład grupy wchodzą: wokalistka Linda Mertens (pierwszą wokalistką była Nikkie van Lierop), producent i klawiszowiec Regi Penxten oraz Filip Vandueren.

Początki zespołu sięgają roku 1996, w którym dwóch producentów Regi Penxten oraz Filip Vandueren zapoczątkowało projekt o nazwie Milk Incorporated. Później nazwa została skrócona do formy Milk Inc. Na rynku muzycznym zaistnieli w kwietniu 1997 roku, kiedy wydali jeden z pierwszych swoich singli „La Vache” (czyli „Krowa”). Singiel nie zyskał popularności w Belgii, ale odniósł duży sukces poza jej granicami (gł. w Wielkiej Brytanii i Francji). Kilka miesięcy później – w październiku zespół wydał nowy singiel „Free Your Mind”, ale nie odniósł już takiego sukcesu jak poprzedni. Trzeci signiel „Inside Of Mine” ukazał się w lutym 1998 roku i chociaż nie odniósł komercyjnego sukcesu, często można go było usłyszeć w klubach muzycznych. Natomiast w Belgii hitem okazał się utwór „In My Eyes” wydany pod koniec roku 1998, który zyskał miano złotej płyty. Zespól otrzymał za tą piosenkę nagrodę znanej belgijskiej stacji radiowej Donna. W 1999 roku Milk Inc. wyruszył w trasę koncertową dookoła Francji i Hiszpanii. Kolejnym hitem, który podbił Belgię okazał się utwór „Promise”. W maju 1999 roku Milk Inc. wydał „Apokalypse Cow”. Piąty singiel Milk Inc. „Ocean” był wakacyjnym hitem lata '99, za który zostali wyróżnieni przez radio Donna za „Najlepszy wakacyjny hit roku”. Zespół otrzymał też TMF Award w kategorii „Best National Dance Act”.

Ogromny sukces, rówież w Polsce, odniósł ich przebój „Walk On Water”, za który otrzymali nagrodę w Belgii za „Best National Song”. Milk Inc. należy do niezwykle pracowitych i płodnych zespołów – warto wymienić jeszcze kilka przebojów, które zostały przez nich nagrane: „Breathe Without You”, „Sleepwalker”, „Land Of The Living”, „Time”, cover grupy A-Ha! „The Sun Always Shines On TV”, „Whisper”, „Blind” oraz „Go To Hell”.

W 2006 roku zespół Milk Inc. Obchodził 10-lecie swojego istnienia. Rok później ukazał się ich nowy singiel zatytułowany „Sunrise” oraz „Tonight”, a w 2008 roku piosenka „Forever”. Wszyskie trzy utworu znalazły się na nowym albumie Milk Inc. „Forever”, którą wydali w 2008 roku. Singlem promującym ten krążek był utwór „Race”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online