Powrót

Monrose

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Monrose
Zespół Monrose tworzą trzy dziewczyny, które wzięły udział w programie niemieckiej telewizji, łowiącym talenty wokalne „Popstars”.

Najmłodszą z całej trójki jest 16-letnia Mandy pochodząca z Mennheim. Jej największym hobby oprócz śpiewania jest fotografia. Podczas przesłuchań do programu „Popstars”, wykonała hit innego niemieckiego zespołu No Angels: „Daylight In Your Eyes”. Kolejną z dziewczyn tworzących Monrose jest 18-letnia Bahar, która urodziła się we Freiburgu. Oryginalna i subtelna uroda, mającej tureckie korzenie, Bahar od razu przyciąga wzrok, podobnie jak i jej zainteresowania, wśród których znajduje się trenowanie Taekwondo. Jak sama mówi, jej największą muzyczną inspiracją jest Mary J Blige. Trzecią z dziewczyn jest 26-letnia mieszkanka Frankfurtu - Senna. Uwielbia rap i hip hop oraz podkreśla, że ma niezwykle zawadiacki charakter, co sprawia, że jest niezwykle silną osobowością w zespole. Podobnie jak Bahar, posiada orientalne korzenie, ponieważ w jej żyłach płynie marokańska krew.

Na debiutanckim albumie tria Monrose „Temptation” znalazło się 12 utworów, wszystkie wykonane po angielsku. Muzyka Monrose utrzymana w klimacie pop, ale znajdują się też elementy r & b i rap.

W 2007 roku został wydany drugi album studyjny, „Strictly Physical”, album promował singel "Hot Summer. Drugim etapem było wydanie albumu „Strictly Physical” w kilku krajach europejskich. Album ten otrzymał kolejne, lecz nie tak dobre oceny jak debiutancki krążek. Pozostałe single z albumu: "Strictly Physical" i "What You Don't Know" zajęły najwyżej pozycje w Top 10.
Kolejny album, wydany w 2008 roku to „I Am” Pierwszym singlem z tego krążka została piosenka "Strike the Match", wydana 6 czerwca 2008 roku i weszła do pierwszej dziesiątki niemieckiego notowania singli.

1 września Monrose wystąpiło w Polsce na Sopot Festival 2007. Dziewczyny zaśpiewały "Shame". Zespół rywalizował głównie z takimi artystami, jak September, Emmanuellem Moirem i zwycięzcą, polskim zespołem rockowym Feel. Ostatecznie grupa zajęła szóstą pozycję (na siedmiu uczestników).

Monrose zostało nominowane do niemieckich nagród VIVA Comet 2008 w dwóch kategoriach: Besten Band (Najlepszy zespół) i Besten Song (Najlepsza piosenka). Trio wygrało w kategorii Najlepsza piosenka.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online