Powrót

Mrozu

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Mrozu
Łukasz Mróz, znany szerszej publiczności jako Mrozu urodził się 22 lipca 1986 roku we Wrocławiu. Muzyk, kompozytor, autor tekstów i producent. Jest jednym z bardziej znanych wokalistów ze swojego miasta. Jego muzykę cechuje przede wszystkim świetnie dobrana mieszanka popu, nowych brzmień, r’n’b oraz soulu. Szybko zyskał sobie fanów porywającymi rytmami, charyzmatycznym głosem, świetną prezencją.
 
Zadebiutował płytą „Miliony monet” na początku 2009 roku której tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce i przyniósł artyście nominacje do wielu nagród (m.in. ESKA Music Awards i Złote Dzioby Radia Wawa). Rok później na rynku pojawiła się kolejna płyta Mroza pt. „Vabank” – z piosenkami „Wait Up” i „Globalnie”, która także przyniosła mu szereg nominacji.
 
Łukasz skończył Liceum Ogólnokształcące im. Agnieszki Osieckiej o profilu teatralnym, jednocześnie cały czas, konsekwentnie rozwijając swoje umiejętności wokalne. Mrozu ma również na swoim koncie występy w młodzieżowych musicalach, miedzy innymi w Teatrze Lalek we Wrocławiu oraz Centrum Sztuki Impart. Był także laureatem konkursu piosenki Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda”.
 
Swoje pierwsze poważne kroki na scenie muzycznej postawił przy wsparciu uznanego pioniera wrocławskiej sceny hip-hopowej - Wozu. Dzieckiem ich współpracy był kawałek „Jestem imprezą”, za który otrzymali wyróżnienie. Tworzył również z zagranicznymi artystami takimi jak DJ Kenneth (Holandia), Mr. Kingloverem (Jamajka). Stworzył z nimi dancefloorową grupę „Party Soldiers”.
 
W 2014 roku ukazała się trzecia płyta Mroza - "Rollercoaster". To właśnie dzięki niej poznaliśmy takie przeboje jak "Jak Nie My To Kto", "Nic Do Stracenia" czy "Poza Logiką". Do tej pory Mrozu zdobył 9 nominacji do ESKA Music Awards - i zgarnął dwie statuetki.

24 lutego 2017 roku na rynku pojawiła się jego czwarta płyta studyjna zatytułowana Zew.


Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online