Powrót

Nana

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Nana
Nana Kwame Abrokwa urodził się 5 października 1969 roku w miejscowości Accar w Ghanie. W wieku 10 lat Nana przeprowadził się z matką i braćmi do Niemiec. Artysta występuje również pod pseudonimem Darkman.

Nana zaczynał przygodę muzyczną z rapem na początku lat '90. Był wtedy DJem w klubach Hip-Hopu. Razem z DJ’em Davidem Fasher’em stworzył „MC Africa True”. Efektem tej współpracy były m.in. „Here We Go” i „Make The Crowd Go Wild”.

Niemiecka publiczność poznała Darkmana w 1995 roku, kiedy założył Darkness, w którego skład weszli Bülent Aris i Toni Cottura. Darkness nagrali utwór „In My Dreams”, który stał się hitem długo utrzymującym się na niemieckiej liście przebojów.

Pierwszy singiel artysty „Darkman”, nagrany w wytwórni Booya, okazał się jeszcze większym przebojem i doszedł do pierwszej dziesiątki oficjalnej niemieckiej listy przebojów, gdzie utrzymał się przez kilka tygodni. Kolejny sigiel „Lonely” odniósł ogromny sukces. Przez wiele tygodni nie schodził z pierwszego miejsca list przebojów. W 1997 roku Darkman wydał pierwszy legalny album zatytułowany „Nana”, na którym prezentuje amerykański styl rapu. Na płycie gościnnie wystąpili członkowie Booya, m.in. Jan van der Toorn i Alex Prince.

W 1998 roku ukazał się kolejny album pt. „Father”, który zawierał nieco wolniejsze utwory i osobiste teksty, w większości skierowane do Boga.

Artysta wydał w 1999 roku singiel „I Wanna Fly”. Jednak ze względu na rozwój niemieckojęzycznego rapu w tym czasie, nie spotkał się on z dobrym przyjęciem ze strony publiczności,

W 2001 roku Nana przystąpił do nagrywania dwujęzycznego albumu „Global Playa”, żeby odzyskać popularność wśród niemieckiej publiczności. Płyta miała być promowana niemieckojęzycznym singlem „Du wirst sehen”, kóry został źle przyjęty na scenie międzynarodowej i na życzenie wydawnictwa prace nad albumem zostały przerwane.

W 2004 roku pojawił się nowy album Nana „All Doors In Flight No. 7”. Sprzedaż płyty odbywała się tylko za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej artysty. Pod koniec tego roku muzyk otworzył własną wytwórnię płytową Darkman Records.

Do najbardziej znanych przebojów Nana należą m.in. „Darkman”, „Lonely”, „Let It Rain, He’s Comin”, „Too Much Heaven”, „I Remember The Time”, „Dreams”, „Father”, „Butterfly”, „Ride With Me”, „I Wanna Fly (Like A Angel)”, „Du wirst sehen”.

Polska publiczność kojarzy go głównie dzięki utworom takim jak: „Be All You Can Be” - wydanie EP Nana vs. Dariusz „Tiger” Michalczewski.

W 2008 roku ukazała się nowa płyta Darkmana „Belive”, którą promował utwór „Love”.

Teledyski

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online