Powrót

Narcotic Thrust

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Narcotic Thrust
Narcotic Thrust - duet zakorzeniony w muzyce dance i house. Tworzą go producent Stuart Crichton i didżej Andy Morris. Jak sami zaznaczają, nazwa zespołu nie ma nic wspólnego z używkami lub seksem. Jest to po prostu anagram imienia i nazwiska Stuarta. Pochodzący z Sydney w Australii Andy w 1991 roku przeprowadził się do Londynu, gdzie poznał w legendarnym klubie The Leisure Lounge and Club UK przyszłego współdzidżeja. Morris rozpoczął swoją przygodę z DJ'ką w czasie studiów w Sydney. Później występował w kameralnych londyńskich klubach, takich jak: Kinky Overdose czy Café De Paris. W trakcie pobytu w Londynie pisał artykuły dla DJ Magazine. Stuart rozpoczynał swoją karierę muzyczną w latach 90-tych jako producent tworzący pod pseudonimem „Havana” dla wytwórni Limbo Records. Następnie po zmianie pseudonimu na Umboza, zaś macierzystej wytwórni na Positiva Records stworzył dwa hity „Cry India” i „Sunshine”.

Spotkanie dwóch miłośników muzyki house musiało zaowocować współpracą. Ich pierwsze nagranie nosi tytuł „Funky Acid Baby”. Panowie remiksowali utwory Apollo 440, Real 2 Real i Amen UK. Po kilku latach przerwy ukazał się „Save From Harm”. Wokal należał do obdarzonej niezwykle ciepłym i oryginalnym głosem Yvonne John-Lewis, która śpiewała z zespołem Zero 7. Nagranie to było jednym z największych przebojów sceny dance w roku 2002. Jednak prawdziwy sukces miał dopiero nadejść. Stało się to dwa lata później, kiedy publiczność usłyszała utwór „I Like It”. Singiel momentalnie stał się przebojem granym przez długi czas na całym świecie. Kolejnym etapem w karierze Narcotic Thrust był remiks utworu wykonywanego przez Kylie Minogue „Red Blooded Woman”. W 2005 roku duet wydał utwór zatytułowany „When The Dawn Breaks”. Narcotic Thrust zremiksował również utwór „The Sound Of Violence” dla wytwórni Virgin Records.

Formacja dość szybko zdobyła uznanie publiczności oraz krytyków i jest cenionym zespołem grającym muzykę dance. Popularność Narcotic Thrust przekroczyła granice kontynentów i zespół trafił na listę przebojów magazynu Billboard. Wieloletnie doświadczenie didżejskie i producenckie pozwala Narcotic Thrust na tworzenie niepowtarzalnych kompozycji mieszających style – m.in. funky, house i progressive.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online