Powrót

Natalia Nykiel

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Natalia Nykiel
Natalia Nykiel – wokalistka, autorka tekstów, muzyk.
 
Mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem 2014 roku.
 
Wprowadzeniem do jej pełnoprawnego debiutu było wydanie w sierpniu 2014 roku EPki „Lupus” i zaprezentowanie teledysku do pierwszego singla „Wilk”. Obraz w reżyserii Martyny Iwańskiej (pierwszy w Polsce w całości kręcony metodą 360°) został wyróżniony w prestiżowym konkursie „Prześwietlamy rok 2014” serwisu musicis.pl i internautów zdobywając tytuł Najlepszego Polskiego Videoclipu.
 
23 kwietnia premierę miał longplay „Lupus Electro”. Bez wątpienia mamy tu do czynienia ze spójną i odważną koncepcją artystyczną, która wnosi na polską scenę wiele świeżości. Smaku temu nowatorskiemu wydawnictwu dodaje zastanawiająca oprawa graficzna albumu. To kolejny z elementów pozwalający wierzyć, że debiut Natalii Nykiel to niecodzienny, przemyślany i bez wątpienia godny uwagi alternatywny projekt, na który warto było czekać.
 
Natalia nie musiała długo czekać na docenienie branży i dziennikarzy. Album „Lupus Electro” zebrał szereg pozytywnych recenzji i znalazł się w większości zestawień podsumowujących rok 2014 w muzyce plasując się każdorazowo w ich czołówce.
 
Artystka tuż po premierze rozpoczęła koncerty promujące album. Jednymi z pierwszych były m.in. koncerty podczas Europejskich Targów Muzycznych CJG, przed kilkutysięczną publicznością podczas wspólnego koncertu z Ellą Eyre, w Radiowej Trójce czy na Spring Break Festival. 

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online