Powrót

Natural Dread Killaz

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Natural Dread Killaz
Natural Dread Killaz to formacja powstała we Wrocławiu. Ich muzyka to mieszanka reggae, dancehallu, ragga i rapu. 
NDK założyli związani z muzyką od dziecka bracia Mesajah i paXon. Już we wczesnej młodości pomagali swemu ojcu grając na bongosach salsę. Wśród znajomych z osiedla znaleźli ludzi chętnych do współpracy. Po świetnie przyjętych koncertach i publikacji w internecie utworu „Obudź w sobie lwa” o zespole zrobiło się nagle głośno. Młodą ekipą zainteresowano się w środowisku zarówno reggae, jak i rapu, co zaowocowało kolejnymi koncertami, między innymi z francuskim Soundkail oraz polskimi składami - WWO, K.A.S.T.A. Skład, Abradab, Dj Feel X, Indios Bravos.
Oprócz Mesajaha i paXona na płycie „Naturalnie” zaśpiewała Natty, której zdolności pozwalają z niezwykłą łatwością dopasować się zarówno do podkładów szybkich i rytmicznych, jak i zmysłowych i wolnych, zahaczających o r’n’b i soul. 
Postacią współtworzacą zespół jest Yanaz, którego pierwsza poważna przygoda z muzyką zaczęła się momencie rapowania w hiphopowym składzie. Pod wpływem kolegów z zespołu Yanaz szybko poszerzył krąg swych zainteresowań o wszelakie brzmienia rodem z Karaibów. 
Najbardziej znanym utworem Natural Dread Killaz jest „Biba!”, oparta na oryginalnym, opracowanym
przez zespół rytmie. Moc i przebojowość „Biby!”, doceniła wrocławska filmowa „Grupa 13”, zapraszając Natural Dread Killaz do udziału w teledysku „Raptowne realia”. Oficjalne wydanie debiutanckiego krążka „Naturalnie” poprzedziło ukazanie się płyty winylowej, zawierającej dwanaście wersji riddimu ”Biba!”, z gościnnym wykonaniem tuzów muzyki reggae z całej Polski. Pod koniec maja 2005 roku ukazał się teledysk do wspomnianego już utworu wyreżyserowany przez Darka Szermanowicza z wrocławskiej „Grupy 13” przy współpracy z Markiem „Pro” Gluzińskim z Blend Records.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online