Powrót

Naughty by Nature

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Naughty by Nature
Naughty by Nature - amerykański zespół grający muzykę w stylu hip-hop. W skład grupy wchodzą koledzy ze szkoły średniej: MCs Treach (prawdziwe nazwisko Anthony Criss), Vin Rock  (prawdziwe nazwisko Vincent Brown) i DJ Kay Gee (prawdziwe nazwisko Keir Gist). Najpopularniejsze przeboje zespołu to m.in.: „O.P.P” i „Hip Hop Hooray”.

Na scenie muzycznej zadebiutowali pod nazwą The New Style w 1989 roku płytą „Independent Leaders”. Raperzy zwrócili uwagę Queen Latifahy, która zajęła się reprezentowaniem grupy i doprowadziła do podpisania kontraktu z Tommy Boy Records. 

W 1991 roku ukazał się na rynku kolejny album, który grupa wydała już pod nazwą Naughty by Nature. Na płycie znalazły się takie przeboje, jak „O.P.P” („Other People’s Property”), „Ghetto Bastard” (znany także pod nazwą „Everything’s Gonna Be Alright”) oraz „Uptown Anthem”. Krążek odniósł komercyjny sukces osiągając 16. miejsce na liście Billboard Hot 100. Nowe albumy również cieszyły się popularnością, wysoko plasując się na liście Billboard 200.

Naughty By Nature powtórzyli sukces w 1993 roku, wydając album „19 Naugty III”, który znalazł się na liście przebojów Top Five i zyskał miano platynowej płyty. W 1995 roku zespół wydał kolejny album, zatytułowany „Poverty's Paradise”, jednak nie znalazły się na nim żadne hity. Mimo to, płyta została nagrodzona w kategorii Najlepszy Album Rap.

Przez kilka lat muzycy nie nagrali wspólnie żadnego nowego materiału. Jednak nadal było o nich głośno, chociaż z innych powodów niż dokonania muzyczne. W 1997 roku Reach i Vinnie zostali aresztowani w Harlemie za nielegalne wtargnięcie na prywatną posesję. Dwa lata później Treach ożenił się z wokalistką grupy Salt-N-Pepa. W tym samym roku Naughty by Nature wreszcie powrócili na rynek muzyczny z nowym albumem „19 Naughty Nine: Nature's Fury”. Hitem na płycie był utwór „Jamboree” z gościnnym udziałem Zhane. Wkrótce potem Key Gee odszedł z zespołu i skoncentrował się na działalności producenckiej. Natomiast Reach i Vinnie zawarli kontrakt z TVT i w 2002 roku ukazał się nowy album duetu zatytułowany „Ilcons”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online