Powrót

Nelson

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Nelson
Urodzony 14 lipca w Belgii, w bardzo umuzykalnionej rodzinie. Muzyka towarzyszyła mu każdego dnia, uwielbia Marvina Gaye czy Michaela Jackson’a, już w wieku 6 lat rozpoczął grę na pianinie. Bardzo szybko okazało się, że nie tylko potrafi grać na kilku instrumentach, ale również ma wyjątkowy głos. Warsztat wokalny szlifował w szkolnym chórze, podczas oficjalnych występów oraz w trakcie kameralnych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jako nastolatek zaczął pisać teksty utworów i komponować piosenki, wierząc, że pewnego dnia jego marzenie o śpiewaniu się spełni.
W 2007 roku, w wieku 24 lat, Nelson zainwestował w sprzęt i zbudował domowe studio, w którym mógł skupić się na pracy. Jego wysiłki szybko przyniosły efekty, udało mu się nawiązać współpracę ze znanym Belgijskim producentem – Lunaman’em. Wtedy też piękna soulowa ballada zatytułowana „When I can’t find love”, ujrzała światło dzienne.
Nelson zgłosił się z utworem do konkursu Eurowizji i znalazł się wśród ponad 8 000 uczestników rywalizacji. Wokaliście udało się wygrać 3 etapy konkursu.
Udział w Eurowizji zaowocował kontraktem Nelsona z wytwórnią Universal Belgia, jego singiel „When I can’t find love” wspiął się na 7 miejsce Belgijskiej listy przebojów. Wspólnie z Universalem Nelson wydał jeszcze 3 single, jednak największy sukces był jeszcze przed nim.
Zimą 2009 roku, wokalista zmienił wydawcę na Mostiko/CNR Records – największą wytwórnię dance/soul w Belgii. W międzyczasie nawiązał kontakt z Danielem Bovie – producentem muzyki house. Daniel Bovie pracował nad „deep house’owymi” kawałkami i miał problem ze znalezieniem odpowiedniego wokalisty. Gdy zaprosił do współpracy Nelsona, który miał napisać tekst do jego produkcji i nagrać wokale, był zaskoczony efektami pracy. Zdał sobie sprawę, że Nelson napisał wielki hit do jego bitów. Daniel zdecydował, że utwór będzie nosił tytuł „Stop playing with my mind”. Latem 2009 roku utwór stał się klubowym hitem w Belgii oraz trafił na klubowe playlisty na świecie.
Daniel Bovie i jego znajomy producent Roy Rox, wspólnie z Nelsonem, wydali 2-gi wspólny singiel zatytułowany „Love Me”. Numer bardzo szybko trafił na szczyty list przebojów w Belgii, okazał się hitem w wielu krajach Europy, w tym również w Polsce. Wysoko budżetowy klip do utworu „Love Me” znajdował się na najwyższych rotacjach m.in. MTV Belgia
Latem 2009 roku Nelson, udowodnił, że jest nie tylko świetnym soulowym wokalistą, stał się również idolem, który występuje przed tysiącami fanów na całym świecie.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online