Powrót

Nina Sky

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Nina Sky
Nina Sky to duet, który tworzą bliźniaczki Nicole i Natalie Albino. Urodziły się 13 marca 1983 roku w nowojorskiej dzielnicy Queens, w Nowym Jorku. Są z pochodzenia Portorykankami. Nazwa duetu pochodzi od połączenia skrótu ich imion oraz zainteresowania sprawami niebiańskimi. „Nina” stanowi pierwsze litery od Nicole i Natalie, natomiast „Sky” nawiązuje do celu, a raczej granicy ich życiowych dążeń. Obie artystki są niezwykle umuzykalnione, potrafią grać na kilku instrumentach, same też piszą sobie teksty. Są piękne, młode i mają naprawdę ciekawe głosy. Mówi się, że dzięki podwojonej liczbie, mają szansę na ogromny sukces.

Ich przyrodni ojciec był DJ-em, więc muzyka w domu towarzyszyła im od zawsze. Była to najlepsza edukacja muzyczna – dziewczynki poznawały różnorodne brzmienia - od popu, przez rocka po jazz. Uczyły się też grać na perkusji i gitarze. Pierwsza piosenka, którą napisały w wieku 7 lat nosiła tytuł „Sisters”. Rodzice bardzo wspierali ich artystyczne ambicje. Nicole i Natalie chodziły na liczne przesłuchania, a gdy była okazja – koncertowały. Uczyły się, a w wolnym czasie pracowały jako DJ-ki. W 2000 roku poznały duet producentów muzycznych: The Jettsonz (Elijah i Lionel Bermingham), dzięki którym odnalazły swoje własne brzmienie.
 
W roku 2004 talentem bliźniaczek zainteresował się hip-hopowy producent i DJ – Ciph Sounds. Był pod wrażeniem ich śpiewu i zasugerował, żeby użyły rytmu „Coolie Dance”. Tak powstał „Move Ya Body” (razem z The Jettsonz), w którym dziewczyny zmiksowały karaibskie brzmienia z R&B. Materiał w wersji demo trafił do Eddiego O'Louglina - prezesa Next Plateau Entertainment. O'Loughlin podpisał kontrakt z Nina Sky i dziewczyny zaczęły pracę nad własnym albumem. W 2004 roku na rynku ukazał się debiutancki album Nina Sky, zatytułowany po prostu „Nina Sky”. Płyta stanowiła mieszankę soulu, hip hopu i klasycznego rocka. Płytę promował singiel „Move Ya Body”, który trafił na 17 miejsce notowania Billboard Hot 100.

Druga płyta duetu, „The Musical” została wyprodukowana przy współpracy między innymi Scotta Storch'a, Ryana Leslie, Cipha Sounds, Cool & Dre i Salaama Remi. Natomiast gościnnie wystąpili Rick Ross, Trey Songz, Ne-Yo i Styles P.

Pod koniec 2007 roku duet Nina Sky opuścił swoją dotychczasową wytwórnię Universal i rozpoczął współpracę z J Records.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online