Powrót

Nostalgia 77

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Nostalgia 77
Połączenie elektroniki z jazzem, hip hopem, funky to sekret świeżego i oryginalnego brzmienia formacji Nostalgia 77. To projekt Bena Lamdina, muzyka, kompozytora i DJ’a, związanego z wytwórnią Tru Thougths Recordings, dla której nagrywają także Quantic, Alice Russell, TM Juke i Spanky Wilson.

Pierwszą płytą sygnowaną jako Nostalgia 77 była „Songs For My Funeral” wydana w 2002 roku. Znalazły się na niej takie kawałki jak „Rain Walk” i „Metamorphosis”. Swój styl Ben opisuje jako: kombinację soul i jazzu z komputerem. Na uwagę zasługuje przede wszystkim cover „Seven Nation Army” White Stripes, który Lamdin przygotował we współpracy Alice Russel. Pod jego wodzą funkcjonuje także Nostalgia 77 Octet, gdzie Lamin zasiada za perkusją, a towarzyszą mu londyńscy muzycy (w tym związani z Matthew Herbert Band). Dokonania oktetu to większości kawałki jazzowe, gdzie elektronika daje o sobie znać w niewielkim stopniu.

W 2006 wydano pierwszy studyjny album Nostalgii - „Borderlands”, a rok później z oktetem Lamin nagrał prawdopodobnie najbardziej znany krążek tej formacji - „Weapons of Jazz Destruction”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online