Powrót

Nouvelle Vague

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Nouvelle Vague
Nouvelle Vague to francuski kolektyw muzyczny, założony w 2003 roku przez doświadczonych  producentów, Marca Collina i Oliviera Libaux.
Formacja nawiązuje swoją nazwą do zjawiska nowej fali we francuskiej kinematografii w latach 60. Natomiast jej twórczość to covery punkowych i nowofalowych utworów z początków lat 80. zaaranżowane w stylu bossa-novy.

Pierwszy album Nouvelle Vague (2004), zatytułowany nazwą kolektywu, zawierał nowe wersje klasycznych utworów z nurtu New Wave, z repertuaru takich zespołów jak Joy Division, Dead Kennedys, The Clash i Depeche Mode. Wszystkie utwory utrzymane były w klimacie łagodnej bossa-novy z kobiecym wokalem.

Kolejny album, zatytułowany „Bande à Part” (2006), przyniósł następne covery, między innymi „Ever Fallen in Love?” Buzzcocks, „Blue Monday” New Order, „The Killing Moon” Echo and the Bunnymen i „Heart of Glass” Blondie. Piosenki znalazły uznanie wśród specjalistów od reklamy i kilka z nich zostało wykorzystanych w kampaniach w Wielkiej Brytanii i USA. W nagraniach albumu „Bande à Part” Nouvelle Vague wsparły wokalistki, między innymi Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online