Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Ola
Ola - Ola Svensson to wokalista pochodzący ze Szwecji. Urodził się 21 lutego 1986 roku w Lund. Wychowywał się z dwoma adoptowanymi braćmi. Do śpiewania przekonał go dziadek. Ola jest dobrze zapowiadającym się, utalentowanym młodym wokalistą pop. Mimo młodego wieku ma na koncie złote, platynowe, podwójnie platynowe płyty oraz jedną reedycję albumu.

Popularność zyskał dzięki udziałowi w 2005 roku w programie rozrywkowym „Idol”, w którym zajął 8. miejsce. Idąc za ciosem, w 2006 roku wydał debiutancką płytę zatytułowaną „Given To Fly”, która odniosła duży sukces. Znalazła się na pierwszym miejscu pod względem liczby sprzedanych płyt w rodzimej Szwecji. Z tego albumu pochodzi piosenka „Rain”, która przez długi czas utrzymywała się na szczycie szwedzkich list przebojów. Popularność zdobyła również piosenka „Brothers”. Jest to utwór prawie w całości stworzony przez wokalistę i opowiada historię jego braci. W duecie z Molly Sandén Ola nagrał szwedzką wersję piosenki pochodzącej z przebojowego filmu dla młodzieży - „High School Musical 2”. Utwór nosi tytuł „Du Är Musiken I Mig”, a oryginalna wersja to „You Are The Music In Me”. Ola od dziecka wykazywał zamiłowanie do sportu i marzył, by zostać piłkarzem. Grał w klubie „Vasalund”. Jednak na szczęście dla swoich licznych fanów, poświęcił się swojej drugiej pasji – muzyce.

Jego druga solowa płyta ukazała się pod tytułem „Good Enough”. Znalazły się na niej takie utwory, jak: „Feelgood”, „Natalie” i „S.O.S.”.

Sława artsty wykracza poza granice jego ojczystego kraju. W Polsce znane są utwory: „Feelgood” i „S.O.S.” Pod koniec 2007 roku niewiele brakowało, by Ola zakwalifikował się z singlem „Love In Stereo” jako reprezentant Szwecji do konkursu Eurowizji. W maju 2008 roku wydana została reedycja płyty „Good Enough” zatytułowana "Good Enough-The Feelgood Edition".

Ola ma na koncie 11 nominacji (m.in. dla piosenki roku, wokalisty roku, albumu roku 2008) do„Rockbjörnen”, czyli prestiżowych i najważniejszych nagród przyznawanych muzykom w Szwecji. Ciekawostką jest, że Ola podpisał kontrakt płytowy w Polsce oraz jest w trakcie negocjacji w kilku innych krajach.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online