Powrót

Olav Basoski

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Olav Basoski
Swój pierwszy elektroniczny sprzęt – do miksowania oczywiście – kupił w 1987 roku, zaciągając u rodziców mały kredyt... Nie wiadomo jednak, czy kiedykolwiek go spłacił. Tak czy inaczej, inwestycja w stół mikserski opłaciła się, ponieważ Olav Basoski jest jednym z najpopularniejszych dj’ów ostatnich lat.

Olav Basoski urodził się w 1968 roku w miejscowości Haarlem, niedaleko Amsterdamu, w bardzo muzykalnej rodzinie. Jego rodzice grali na wielu instrumentach, a brat uczęszczał nawet do Konserwatorium Królewskiego w Hadze, ucząc się gry na skrzypcach i fortepianie. Olav miał pójść w ślady rodziców i brata. Dorastał w końcówce lat 70-tych, w erze kolorowego disco i właśnie ten okres zadecydował o muzycznej przyszłości Olava Basoskiego, który zainteresował się pracą dj’a klubowego.

Wielką inspiracją dla niego był holenderski pionier fachu „dj’skiego” Ben Liebrand i jego cotygodniowe audycje w jednej ze stacji radiowych. Olav swoje pierwsze sety zaczął grać w wieku 15 lat w klubach w Haarlem i Amsterdamie. Od tamtej pory współpracował z innymi dj’ami, a w połowie lat 90 zaczął pracę na własny rachunek. Na swoim koncie ma mnóstwo znakomitych remiksów, a także i własnych nagrań. Jego ostatni singiel „Waterman” z gościnnym udziałem Michie One już podbił serca klubowiczów w całej Europie. Zatem teraz pora na serca słuchaczy Radia Eska!

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online