Powrót

Pato Banton

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Pato Banton
Patrick Murray znany jako Pato Banton, pochodzi z Wielkiej Brytanii. Współpracował z takimi gwiazdami jak Sting, UB 40 czy Studio 2 Crew.
Kariera pochodzącego z Londynu muzyka rozpoczęła się w drugiej połowie lat 70 tych. Przyłączył się do formacji Crucial Music. Artysta bardzo szybko stał się czołową postacią grupy. Śpiewał, pisał teksty, a także zajmował się menegementem, co zaowocowało koncertami nie tylko na Wyspach, ale i w całej Europie. Pierwszym singlem Pato i Crucial Music był „All Night Raving & Sensimilla”.
W 1985 roku utwór „I Got You Babe” z gościnnym udziałem Chrissie Hines, a także takie przeboje Pato Bantona jak „Hip Hop Lyrical Robot” czy „The King Step” znalazły się na krążku UB 40 „Baggariddim” i „Little Baggariddim” 
(vinyl), wydanym przez Virgin America. 
Debiutancki album Pato „Mad Professor Captures Pato Banton” ukazał się nakładem Aria Records w 1985 roku. Dwa lata po debiucie nagrał kolejny materiał „Never Give In”. Wtedy, dzięki Mickeyowi Virtue z formacji UB 40 nawiązał współpracę z dość popularnym DJ radiowym z Los Angeles, Roberto Angotti. Wizyta Pato w radiu KROQ w Mieście Aniołów zaowocowała nagraniem partii do utworu „Absolute Perfection”. 
Wraz ze wzrostem popularności, artysta zmienił nazwę swojego zespołu na “The Reggae Revolution” i zaczął więcej koncertować. Popularność Bantona zaowocowała podpisaniem kontraktu z wytwórnią IRS Records, a krążek „Never Give In!” został wydany nie tylko w Ameryce ale i na całym świecie. Klasyczne utwory takie jak „Don’t Sniff Coke”, „Handsworth Riot”, „Gwan” czy „Settle Satan” ustanowiły ten krążek ponadczasowym. Trzeci album Pato „Visions of the World” został wydany w 1989 roku. 
Czwarty album „Wize Up (No Compromise)” ukazał świadomość Pato na problemy społeczne i jego wzmacniającą się duchowość. Gościnnie w nagraniach albumu brali udział tacy wykonawcy jak Peter Spence, Drummie Zeb z Aswad czy David Hinds ze Steel Pulse.  

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online