Powrót

Patti LaBelle

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Patti LaBelle

Patti LaBelle ( naprawdę nazywa się Patricia Louise Holt ) urodziła się 24 maja 1944 roku w Filadelfii.

Swoją karierę rozpoczęła śpiewając jako nastolatka w chórze Beulah Baptist Church. Sama uformowała własną grupę The Ordettes, która wkrótce przekształciła się w Patti LaBelle & The Blue Belles. W jej skład wchodziły Patti, Nona Hendryx, Sarah Dash i Cindy Birdsong. Kiedy Cindy odeszła od grupy i dołączyła do The Supremes w 1967, pozostałe dziewczyny skróciły nazwę zespołu do LaBelle. Grupa odniosła sukces w 1975 piosenką Lady Marmalade, która stała się numerem jeden w rozgłośniach popowych i R’n’B.

W 1977 trio się rozstało, a Patti rozpoczęła solową karierę. Jej debiutancki album wyszedł jeszcze w tym samym roku. Patti nagrała kilka hitów, m.in. I Dont Go Shopping i Little Girls.

Po trzech kolejnych płytach Patti przeszła do wytwórni Philadelphia International w 1981, gdzie wydała kolejne albumy - The Spirit’s In It (1981), Im In Love Again (1983) i Patti (1984). Patti pononie podbiła listy przebojów piosenką If Only You Knew. W 1982 Patti zadebiutowała na Broadwayu z Allem Greenem w Your Arms Too Short To Box With God. W 1995 Patti nagrała piosenkę do filmu Beverly Hills Cop, New Attitute i Stir It Up.

W ciągu następnych kilku lat Patti dorobiła się pierwszego platynowego krążka i zdobyła kilka statuetek Grammy. Przez krótki czas miała swój własny serial Out All Night. W 2005 wydała płytę Classic Moments, na której można usłyszeć jej przeboje w nowych wersjach, śpiewane m.in. z Mary J. Blige.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online