Powrót

Paul Harris

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Paul Harris
Paul Harris - didżej, producent i remikser, tworzy muzykę w stylu electronic i house. Pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jest laureatem nagrody Grammy.

Określany jest mianem didżeja, który gra równie znakomicie zarówno podczas undergroundowych imprez klubowych, jak również w trakcie eleganckich pokazów mody organizowanych przez Julien Mcdonald i Huggo Bossa. Harris ma na swoim koncie również współpracę z pierwszoplanowymi gwiazdami dużego formatu od Kylie (w roli autora piosenek i producenta) po Justina Timberlake'a i Madonnę (remiksy).

Harris zainteresował się muzyką i didżejowaniem w wieku 16 lat, kiedy kupił sobie pierwsze gramofony. Już rok później regularnie grywał w klubie The Ministry Of Sound. Przed ukończeniem 20. roku życia Paul pełnił rolę stałego rezydenta w londyńskim klubie The Milk Bar, gdzie występowali m.in. Pete Tong, Danny Rampling oraz Paul Oakenfold.

Paul Harris zainteresował się również tworzeniem własnych utworów. Wkrótce wraz z dwoma kolegami stworzył trio Dirty Vegas. Ich debiutancki album wydany w 2002 roku, znalazł się na 7. miejscu zestawienia Billboard. W Stanach Zjednoczonych zyskał miano złotej płyty (sprzedaż na poziomie 1 miliona egzemplarzy), natomiast w Wielkiej Brytanii srebrnej. Singlem promującym ich płytę był utwór zatytułowany „ Days Go By”. Dirty Vegas otrzymali nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy singiel muzyki dance. Jednak muzycy byli przekonani, że nie otrzymają nagrody i podczas rozdania nagród spokojnie siedzieli w barze. Tym większe było ich zdziwienie, kiedy usłyszeli, że zwyciężyli i otrzymali nagrodę Grammy.

Płyta Dirty Vegas ceniona jest nie tylko za ekstatyczną klubową elektronikę, ale również za świetną aranżację utworów. Warto wspomnieć, że singiel „Days Go By” znalazł się na stałej liście klasycznych przebojów współczesnej muzyki klubowej.

Talent muzyczny Paula Harrisa doceniany jest na całym świecie, o czym świadczą liczne występy artysty na największych scenach muzyki klubowej z Creamfields na czele. Na swoim koncie ma zarówno wiele produkcji własnych, jak i remiksów innych znakomitych muzyków (np. remiks Tom Novy - „Your Body” (Paul Harris Rmx)). Styl muzyczny proponowany przez Harrisa, oparty w głównej mierze na wielu odcieniach muzyki house, ma swoich fanów w klubach na całym świecie.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online