Powrót

Paul Oakenfold

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Paul Oakenfold
Paul Oakenfold (ur. 30 sierpnia 1963 w Greenhithe) - brytyjski producent muzyczny i jeden z najpopularniejszych oraz najdroższych DJ-ów świata (bierze 25 000 funtów za występ).

Paul Oakenfold to legenda muzyki klubowej. Uznawany jest za jedną z pierwszych osób, które zaczęły rozpropagowały House na wyspach brytyjskich. Artysta zaczął tworzyć muzykę w połowie lat 80-tych. W 1989 roku Oakenfold i Steve Osbourne podjęli się produkcji płyty formacji The Happy Mondays pt. „Pills'N'Thrills And Bellyaches”. Wydany w 1990 roku krążek został wyróżniony nagrodą Brit. Oakenfold udowodnił, że możliwe jest łączenie rockowych gitar z tanecznymi podkładami.

Paul Oakenfold jest autorem wielu remix’ow takich zespołów artystów jak U2, The Cure, Depeche Mode, Madonny, W 1990 roku stworzył własną wytwórnię Perfecto Records. Pierwszy solowy album Oakenfold wydał dopiero w 2002 roku. Do nagrania płyty „Bunkra” zaprosił takich artystów jak Perry Farrel z Janes Addiction, Shifty Shellshock z Crazy Town, Ice Cube, Tricky, czy Nelly Furtado.

W latach 1998 i 1999, według Dj Magazine, został wybrany najlepszym Dj świata, a w latach 1997 i 2000 był w tym prestiżowym notowaniu drugi.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online