Powrót

Paul Wall

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Paul Wall
Paul Wall (właśc. Paul Gideon Manry) urodził się w Teksasie 30 marca 1981 roku. Jest DJ’em, promotorem i raperem. Paul jest reprezentantem Swishahouse’u. Zyskał popularność jako DJ promujący modny obecnie styl zwany screwed & chopped. Razem z raperem Chamillionaire tworzył w duecie pod nazwą The Color Changin' Click. Na początku Paul Wall i Chamillionaire współpracowali z wytwórnią Swishahouse Records, ale wkrótce przenieśli się do Paid in Full Records. Duet nagrał kilka remiksów i niezależnych wydawnictw, w tym „Get Ya Mind Correct” wydane w 2002 roku. Wkrótce potem Paul i Chamillionaire rozstali się. Chamillionaire kontynuował działalność na scenie niezależnej, a Paul Wall powrócił do Swishahouse Records.
Raper wystąpił wówczas gościnnie na pierwszym komercyjnym singlu rapera Mike'a Jonesa - „Still Tippin'”. Warto wspomnieć, że Jones był pierwszym artystą, który tworzył muzykę w stylu screwed & chopped i zdobył uznanie poza Houston – był promowany m.in. w ogólnokrajowych mediach.

W 2004 roku Paul Wall wydał swój pierwszy solowy album zatytułowany „Chick Magnet”, który nie odniósł jednak zbyt wielkiego sukcesu. Dopiero drugi solowy albumu pt. „The People’s Champ” z 2005 roku okazał się dużym sukcesem komercyjnym i przyniósł artyście popularność. Single pochodzące z tej płyty, takie jak „Sittin’ Sidewayz”, „They Don’t Know” czy „Girl” przez długi czas utrzymywały się na listach przebojów. W tym samym roku pojawiła się na rynku płyta nagrana z Chamillionairem pt. „Controversy Sells”. W kwietniu 2007 roku artysta nagrał trzeci z kolei solowy album pt. „Get Money Stay True”. Na krążku wystąpiło gościnnie kilku sławnych myzyków (m.in. Snoop Dogg, Juelz Santana, Lil Keke, Jermaine Dupri czy Freeway).

Oprócz działalności muzycznej Paul Wall jest też znanym producentem tzw. „grillów”, czyli ozdabianych nakładek na zęby.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online