Powrót

Pauline

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Pauline

Pauline, obdarzona silnym i niezmiernie ciekawym głosem, w rodzinnej Szwecji uważana jest za podporę tamtejszej muzyki soul. Jej najbardziej znane single takie jak ”Give Me A Call” ”Loving You” oraz najnowszy  ”Never Said I Was An Angel” są idealnym potwierdzeniem jej wielkiego talentu.

Pauline, a właściwie Pauline Kamusewu, do Szwecji przybyła w wieku 3 lat. Jej mama pochodzi z Zimbabwe, a tata to rodowity Włoch, stąd też nikogo nie powinna dziwić tak wielka różnorodność w jej muzyce.

Już w wieku lat 12 Pauline napisała swoją pierwszą piosenkę pt „First Love”. Od tego momentu czysty, klasyczny soul stał się jej drogą do wyrażania własnego ja. Choć w swej twórczości nierzadko podróżuje pomiędzy popem, jazzem, rapem, a nawet muzyką gospel, to nieprzerwanie w jej sercu króluje soul.

Przełom w jej karierze nastąpił w roku 2003 gdy to album ”Candy Rain” , sprzedany w 20 000 egzemplarzy,  w bardzo krótkim czasie pokrył się złotem. 

Kolejne dwa lata Pauline poświęciła się pracy z innymi szwedzkimi artystami jak np. Infinite Mass, Rigo, Tingsek czy Christian Falk .

Teraz przyszedł jednak czas na karierę solową, która stała się dla Pauline głównym priorytetem. Współpracując ze znanymi producentami nagrywa jej zdaniem najbardziej osobisty materiał jaki tylko mogła sobie wyobrazić.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online