Powrót

Peter Gelderblom

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Peter Gelderblom
Peter Gelderblom rozpoczął swoją muzyczną karierę w 1979 roku, kiedy miał 14 lat. Inspirowała go muzyka Earth Wind & Fire, Ohio Players, George Benson itp. Grał w klubie muzycznym nieopodal Rotetterdamu, gdzie odnosił wielkie sukcesy. Dzięki zdobytej popularności został rezydentem w największym klubie w Rotterdamie – Ramblas Club. Peter grał tam przez 10 kolejnych lat.

W ciągu tygodnia Gelderblom pracował jako kierownik magazynu w Midtown Records w Rotterdamie. Po sukcesach odniesionych w Ramblas Club, Gelderblom wraz ze swoją żoną Helen postanowili osiągnąć coś samodzielnie. Efektem tego pomysłu był klub muzyczny Barocca, który otworzyli na łodzi. Klub stał się najpopularniejszym miejscem imprezowym w całej Holandii. W tygodniu Peter pracował już jako label manager i producent w dobrze znanej wytwórni Blue Records.

Po czterech latach działalności klub „Barocca" został zamknęty z powodu wejścia w życie nowych rozporządzeń w Rotterdamie. Dla Petera był to trudny okres. Jednak już rok później Peter i Helen otworzyli kolejny klub The Revolution, który również odniósł wielki sukces i po dzień dzisiejszy cieszy się ogromną popularnością .

W tym okresie Gelderblom poznał Rene Amesz, która pracował w Midtown i rozpoczął z nią rozmowy na temat współpracy producenckiej. W efekcie stworzyli nowe studio nagrań w centrum Rotterdamu, na tyłach sklepu muzycznego Rhythm Imprt. Choć w tym okresie sklep nie prosperował zbyt dobrze, Peter wierzył, że można to zmienić i zakupił go.

Obecnie Peter Gelderblom, który nadal współpracuje ze swoją muzyczną partenerką i przyjaciółą Rene Amesz, jest producentem, właścicielem klubu, sklepu oraz studia.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online