Powrót

Petey Pablo

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Petey Pablo
Petey Jay Pablo urodził się 10 września 1979 roku w Kinston w Północnej Karolinie. Jest amerykańskim raperem z kilkoma drobnymi rolami filmowymi na koncie.

Mając 13 lat zostawił rodzinny dom i zamieszkał na ulicach Baltimore, a później także Raleigh, gdzie został aresztowany za udział we włamaniu i wylądował na pół roku w więzieniu. Odsiedział wyrok, po czym przeniósł się do Nowym Jorku. Tam poznał takich artystów jak Black Rob i Busta Rhymes. Jeśli wierzyć krążącej legendzie, w toalecie jednego z klubów muzycznych usłyszał go szef wytwórni płytowej Jive Records. To przypadkowe spotkanie wkrótce zaowocowało podpisaniem kontraktu płytowego. Debiutancki singiel  "Raise Up" został wyprodukowany przez Timbalanda i był zapowiedzią albumu "Diary of a Sinner: 1st Entry" ( 2001 ). Kawałek wylądował na szczycie Hot Rap Singles Chart, dotarł też do 25-go miejsca Billboard Hot 100. Po trzyletniej przerwie raper nagrał drugą płytę "Still Writing in My Diary: 2nd Entry". W tworzeniu tego krążka swój udział mieli Lil’ Jon, Kanye West i ponownie Timbaland, a najbardziej znanym utworem z tego krążka jest utwór "Freek A Leek".
Artysta zasłynął także z hitu "Goodies" wyśpiewanego wspólnie z Ciarą. Znany jest również z piosenki "Show me the money" do filmu "Step Up - Taniec zmysłów".

Obecnie Pablo mieszka w Wake Forest ( Północna Karolina ), gdzie założył własną wytwórnię Carolina Music Group.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online